Zeman si mediálně notuje s Babišem a vzkazují vládě: Nešetřete na občanech, šetřete na obraně

Miloš Zeman a Andrej Babiš
Miloš Zeman a Andrej Babiš
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 16. 9. 2023

Jeden je v politickém důchodu, druhý v opozici. Přesto se názorově stále protínají. Řeč je o exprezidentovi Miloši Zemanovi a šéfovi opozičního hnutí ANO Andreji Babišovi. Řešení obou mužů v rámci současné ekonomické situace země je poměrně triviální - šetřit na obraně. Pro ŽivotvČesku.cz bývalá hlava státu uvedla, že vláda šetří na penzistech a zároveň chce pořizovat 24 amerických stíhaček F-35 za 122,6 miliardy korun. Aktuálně expremiér v rozhovoru pro Novinky.cz sdělil, že když má vláda peníze na obranu a na Ukrajinu, tak ať najde peníze i pro občany ČR.

Zeman i Babiš jsou poměrně kritičtí k současné vládě. Vyhodnocují stávající situaci bez ohledu na další roky. Bývalý prezident zejména nesouhlasí s tím, jak se kabinet premiéra Petra Fialy staví k penzistům.

"Obávám se, že důchodová reforma vede ke snížení životní úrovně důchodců, a to například tím, že valorizace je pomalejší, za druhé k prodloužení povinného důchodového věku, za třetí, že se u nás šetří na důchodcích, místo aby se šetřilo buď na provozu státu, nebo například na zbrojních výdajích, kdy zbytečně kupujeme předražené americké stíhačky místo daleko levnějších švédských," prohlásil nedávno bývalý prezident pro ŽivotvČesku.cz v pravidelné Otázce pro Miloše Zemana.

Aktuálně poskytl Babiš rozhovor pro portál Novinky.cz, kde Fialovu vládu nešetří a poukazuje na její chyby. Sám by situaci podle svých slov řešil lépe. Pokud jde pak o penzisty, shoduje se se Zemanem.

Na dotaz, že to byl právě on, kdo se v roce 2016 postavil proti tomu, aby se věk odchodu do důchodu zastropoval na 65 letech, odkázal na bývalou hlavu státu.

"Jak říká prezident Zeman, jenom blbec nemění názory. Důchodci si zaslouží dobrý život a dobrý příjem. Určitě bychom neprodlužovali věk odchodu do důchodu. Když má vláda peníze na obranu a na Ukrajinu, tak ať najde peníze i pro občany ČR," uvedl v rozhovoru pro periodikum.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.