Zemanův projev nesl jasné poslání. Naslouchejte odborníkům, ne chirurgům a zpěvákům, vzkázal

Prezident České republiky Miloš Zeman
Prezident České republiky Miloš Zeman
Foto: Nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 16. 10. 2020

Prezident Miloš Zeman promluvil v pátek večer k národu, a to v předem avizovaném vysílání. Měl na srdci několik bodů, se kterými se chtěl podělit s veřejností. Jak je u něj zvykem, kromě apelu na nošení roušek, důkladnějšího vymáhání porušení opatření, si rýpnul i do umělců či lékařů, které nepovažuje za odborníky v boji s epidemií.

"Roste počet nakažených koronavirem, roste počet hospitalizovaných, roste počet těžce nemocný a co horšího, roste počet mrtvých," zaznělo z úst prezidenta v úvodu jeho sdělení.

"Jsme v situaci, kdy o lidské životy bojují zdravotníci a já bych jim chtěl vyjádřit úctu, obdiv a poděkování. O lidské životy může bojovat každý z nás. Máme k dispozici jenom jednu zbraň, protože vakcína ještě neexistuje," řekl prezident Miloš Zeman a následně upozornil, že klíčovým prvkem v boji s nákazou jsou roušky.

Prezident dále apeloval na policii, aby ti, kteří roušky ignorují a nenosí, byli pokutováni. Hlava státu zdůraznila, že je nutné naslouchat pouze odborníkům, nikoliv konspirátorům, různým chirurgům a nebo zpěvákům a zpěvačkám, jako se nedávno dočetla, že virus na populaci seslal Bill Gates.

Zeman dále vyjádřil ve svém projevu přesvědčení, že se ministru zdravotnictví Romanu Prymulovi podaří zvítězit i nad druhou vlnou epidemie. Označil ho za vítěze nad první vlnou.

Naposledy prezident Zeman takto promluvil u příležitosti velikonočních svátků, kdy ve dvouminutovém projevu vyzval k solidaritě a sounáležitosti.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.