Zemanův stav se pomalu mění. Nemocnice uvedla, že propuštění do domácího ošetření není teď v plánu

Ivana Zemanová a Miloš Zeman
Ivana Zemanová a Miloš Zeman
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 3. 2024

Bývalého prezidenta Miloše Zemana, který je od předminulého týdne v pražské Fakultní nemocnici (FN) Motol, lékaři před víkendem přeložili z jednotky intenzivní péče (JIP) na kardiovaskulární klinice na interní kliniku. Nemocnice aktuálně vydala nejnovější prohlášení o jeho stavu –⁠⁠⁠⁠⁠ redakce ŽivotvČesku.cz jej má k dispozici. Z něj vyplývá, že exprezidentův stav se mění k lepšímu.

Zeman, který se léčí s diabetem, se v nemocnici předminulý týden neplánovaně podrobil operaci kvůli kritickému nedokrvení nohy, které způsobila krevní sraženina. Kvůli vzniklému otoku museli lékaři Zemanovi provést dvě takzvané fasciotomie, tedy naříznout kryty svalů. Obě dvě už mohli uzavřít.

Lékaři před uplynulým víkendem uvedli, že kvůli operaci musel být bývalý prezident několik hodin v umělém spánku a být napojený na plicní ventilaci. Nyní se jeho stav lepší, jak má informace portál ŽivotvČesku.cz.

"Pan Miloš Zeman setrvává v nemocnici, je ve stabilizovaném stavu s pozvolným zlepšováním. Operační rány se hojí příznivě, rehabilituje a pokračuje ve vertikalizaci a nácviku chůze. Laboratorní výsledky se drží v dobrých parametrech. Propuštění do domácího ošetření nepředpokládáme v řádu dnů," stojí v tiskové zprávě ohledně zdraví Zemana.

Bývalý prezident je v nemocnici jedenáctý den, nyní rehabilituje a udělá několik kroků s chodítkem. Délku hospitalizace zatím nelze podle lékařů odhadovat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.