Zemřel autor hitů Colu, pijeme colu či »Céčka«. Před 14 dny jsem s ním mluvil, je to ztráta, říká Karel Vágner

Skladatel Karel Vágner
Skladatel Karel Vágner
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 4. 2021

Hudební svět se ponořil do smutku. Ve věku 89 let zemřel autor řady nesmrtelných hudebních textů František Řebíček. K jeho dílům patří např. texty k hitům jako Colu, pijeme colu a Céčka, sbírá céčka z repertoáru Michala Davida (60). Složil texty ale i pro jiné hudebníky. "Mluvil jsem s ním před 14 dny. Budu na něj vzpomínat jako na skvělého člověka," řekl pro ŽivotvČesku.cz jeho kamarád a kolega, skladatel Karel Vágner (79).

František Řebíček, který za minulého režimu pracoval ve studiích Supraphonu jako zvukař, nepsal jen pro Michala Davida. Několik textů stvořil i pro Karla Svobodu či Karla Vágnera.

"Franta byl učitel a kamarád obou mých mistrů zvukařů, se kterými jsem dělal. Měli jsme ho všichni velmi rádi. Mluvil jsem s ním před 14 dny, je to ztráta. Budu na něj vzpomínat jako na skvělého člověka a zvukaře a také jako na člověka, který uměl psát vynikající texty. Byl to báječný člověk," řekl pro ŽivotvČesku.cz smutným hlasem hudebník a skladatel Karel Vágner.

Mimo jiné byl František Řebíček autorem textu k písni Bláznova ukolébavka, kterou nazpíval Pavel Dydovič, nebo Už mi lásko není dvacet let z repertoáru Jiřího Zmožka. Psal texty i pro Karla Gotta, jeho texty interpretovali i Václav Neckář či Waldemar Matuška a Věra Špinarová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.