Zemřel autor hitů Colu, pijeme colu či »Céčka«. Před 14 dny jsem s ním mluvil, je to ztráta, říká Karel Vágner

Skladatel Karel Vágner
Skladatel Karel Vágner
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 4. 2021

Hudební svět se ponořil do smutku. Ve věku 89 let zemřel autor řady nesmrtelných hudebních textů František Řebíček. K jeho dílům patří např. texty k hitům jako Colu, pijeme colu a Céčka, sbírá céčka z repertoáru Michala Davida (60). Složil texty ale i pro jiné hudebníky. "Mluvil jsem s ním před 14 dny. Budu na něj vzpomínat jako na skvělého člověka," řekl pro ŽivotvČesku.cz jeho kamarád a kolega, skladatel Karel Vágner (79).

František Řebíček, který za minulého režimu pracoval ve studiích Supraphonu jako zvukař, nepsal jen pro Michala Davida. Několik textů stvořil i pro Karla Svobodu či Karla Vágnera.

"Franta byl učitel a kamarád obou mých mistrů zvukařů, se kterými jsem dělal. Měli jsme ho všichni velmi rádi. Mluvil jsem s ním před 14 dny, je to ztráta. Budu na něj vzpomínat jako na skvělého člověka a zvukaře a také jako na člověka, který uměl psát vynikající texty. Byl to báječný člověk," řekl pro ŽivotvČesku.cz smutným hlasem hudebník a skladatel Karel Vágner.

Až v rámci rozvolňování dojde k otevření restaurací, podle návrhu nové verze systému PES bude možné zajít na jídlo či na pivo jen s negativním testem. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (42) je to kromě otevírání až v době, kdy bude drtivá většina populace proočkovaná, jediná přijatelná možnost, díky které nedojde k páté vlně. "Domnívám se, že lidé k tomu budou přistupovat rozumně a my k rozvolněním budeme přistupovat nebo je dávkovat rovněž opatrně," uvedl vicepremiér pro ŽivotvČesku.cz.

Dokážete si ještě vybavit, jak se slavily Vánoce za socialismu? Čím se zdobily stromky, ja...

Mimo jiné byl František Řebíček autorem textu k písni Bláznova ukolébavka, kterou nazpíval Pavel Dydovič, nebo Už mi lásko není dvacet let z repertoáru Jiřího Zmožka. Psal texty i pro Karla Gotta, jeho texty interpretovali i Václav Neckář či Waldemar Matuška a Věra Špinarová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu