Zemřel brankář a šampion z Nagana Roman Čechmánek, bylo mu 52 let. Smutná slova kolegy Dominika Haška

Bývalý hokejový brankář Roman Čechmánek
Bývalý hokejový brankář Roman Čechmánek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 11. 2023

Českem se rozletěla další smutná zpráva, která je zejména pro příznivce hokeje velmi těžká. Podle informací deníku iSport.cz zemřel bývalý hokejový brankář Roman Čechmánek, bylo mu 52 let. Šlo o olympijského vítěze z Nagana 1998 a trojnásobného mistra světa. Ohledně příčin náhlého úmrtí zatím nejsou přesné informace. Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila jeho kolegu a rovněž brankáře Dominika Haška, s nímž společně působil v reprezentaci - zejména pokud jde o historický úspěch v Naganu. Zpráva ho silně zarmoutila.

"Byli jsme spolu na několika akcích, hráli jsme proti sobě hodně zápasů v NHL, potkávali jsme se i po Naganu. Vyhasl mladý život, je to velmi smutné," řekl zarmouceně pro ŽivotvČesku.cz Dominik Hašek, který jen těžko smutnou zprávu vstřebával.

Někdejší věhlasný gólman vedl v Uherském Hradišti tamní mládež, které předával své bohaté zkušenosti. Podle informací, které uvedl deník iSport.cz, se v sobotu mělo bývalému reprezentantovi zdravotně přitížit - nedorazil na zápas a nebylo možné ho telefonicky zastihnout. Sportovní periodikum s vyšší mírou pravděpodobnosti vyloučilo sebevraždu.

Pro ČTK potvrdil tragickou zprávu Miroslav Stavjaňa, šéf klubu v Uherském Hradišti. "Potvrdil mi to jeho syn Roman, který ho našel. Včera s klukama nejel na zápas, protože mu bylo špatně, dneska měl jet s dětmi taky, ale už nereagoval ani na zprávy," uvedla tisková agentura slova.

Rodák ze Zlína měl v posledních letech řadu osobních problémů, které řešil i před soudem. Před časem se rozvedl, zůstaly po něm tři děti - dva synové Jakub, Roman a dcera Kateřina.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.