Zemřel důstojník Mauser z Policejní akademie. O úmrtí herce Arta Metrana informoval jeho syn

Herec Art Metrano v Policejní akademii
Herec Art Metrano v Policejní akademii
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 9. 2021

Ve věku 84 let naposledy vydechl herec Art Metrano. Největší rolí jeho kariéry byla záporná postava důstojníka Ernieho Mausera v komediální sérii Policejní akademie. Smutnou zprávu o hercově skonu zveřejnil jeho syn Harry Metrano.

Ve středu zemřel oblíbený herec Art Metrano, bylo mu 84 let. Svou kariéru započal v roce 1961 a kromě Policejní akademie, díky která ho proslavila asi nejvíce, si zahrál i v seriálech Kojak, Charlieho andílci či Nemocnice Chicago Hope. Účinkoval také ve filmech Dobyvatel srdcí, Superprofesionálové či Učitelé.

"Včera jsem ztratil svého nejlepšího kamaráda, mentora a tátu. Byl a vždy bude tím nejtvrdším chlapem, co znám. Nikdy jsem se nesetkal s někým, kdo by dokázal překonat tolik nesnází jako on. Bojoval a vyhrával tak často, že jsem ho vnímal jako nezničitelného. Pravda ale je, že na této planetě nikdo nezůstaneme věčně, ale duše mohou žít ve vás," napsal na sociální síť hercův syn Harry Metrano.

Harry připojil i dojemný vzkaz otci. "Tati, vždy budeš mou součástí a já budu ctít tvůj odkaz. Ten, kdo prohlásil, že legendy neumírají, určitě myslel tebe. Mám tě rád a moc mi chybíš. Jednoho dne se znovu setkáme, ale teď jsi můj anděl strážný," dodal Metrano.

V roce 1989 se Art Metrano zranil při pádu ze střechy svého losangeleského domu natolik, že byl upoután i na vozíček. V herectví dál pokračoval i přes následky, které na něm nehoda zanechala, a do důchodu odešel až v roce 2001. Tehdy s ním vyšel poslední film s názvem Zeptejte se Cindy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.