Zemřel František Nedvěd. Podlehl zákeřné rakovině. Nemoc nabrala rychlý obrat, řekl syn Vojta

Hudebník František Nedvěd zemřel
Hudebník František Nedvěd zemřel
Foto: Profimedia.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 7. 2021

Ve věku 73 let zemřel muzikant František Nedvěd. Společně s bratrem Janem (74) byl jednou z nejvýraznějších osobností folkové scény. "Minulý týden v neděli jsem ho odvážel. V pátek jsme hráli v Olomouci. V sobotu vstal a byl ještě v pořádku, ale k večeru začal být unavený a ospalý," uvedl pro ŽivotvČesku.cz jeho syn Vojta Nedvěd.

Česká country scéna truchlí. Ve věku 73 let zemřel muzikant František Nedvěd. Smutnou informaci pro ŽivotvČesku.cz potvrdil jeho syn Vojta. "Ano, je to bohužel pravda. Onemocnění vzalo rychlý obrat," upřesnil s tím, že tatínek zemřel krátce před 22. hodinou.

Hudebník František Nedvěd v loňském roce přišel o hlas a přiznal, že má zdravotní problémy v souvislosti s rakovinou. Legenda českého folku, country a trampské hudby podstoupila chemoterapii, následně ozařování a vše už vypadalo po zdravotní stránce dobře. Pak ještě prodělal onemocnění covid-19, které překonal a těšil se, že opět začne rozdávat svým fanouškům hudební radost. Nakonec se ale znovu dostal do nemocnice.

"Minulý týden v neděli jsem ho odvážel. V pátek jsme hráli v Olomouci. V sobotu vstal a byl ještě v pořádku, ale k večeru začal být unavený a ospalý. Říkal jsem si, že je to následkem koncertu, ale v neděli začal spát už pořád, tak jsem ho odvezl do nemocnice. Byl celý dehydrovaný," popsal pro ŽivotvČesku.cz syn Vojta Nedvěd poslední dny svého milovaného otce.

Začátkem června si hudebník řekl své »ano« s milovanou manželkou Marií. Během pěti desítek let v manželství, kterému se říká také zlatá svatba, spolu prožili krásné, ale i těžké okamžiky. Na pražské Staroměstské radnici si po úctyhodném půlstoletí zopakovali slavnostně obřad a oslavili tím vzácný svazek, který vydržel tolik let. V ten den se dokonce usmířil se svým bratrem Janem (74), se kterým měli v plánu uspořádat koncert v největší pražské aréně.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.