Zemřel generál Moon z bondovky Dnes neumírej. Herce Kennetha Tsanga našli bezvládného v hotelovém pokoji

Herec Kenneth Tsang
Herec Kenneth Tsang
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 4. 2022

Ve věku 86 let zemřel uznávaný čínský herec Kenneth Tsang. Ve své rodné zemi měl velmi úspěšnou kariéru, dařilo se mu ale i v zahraničí. Jeho nejslavnějším snímkem je bondovka Dnes neumírej, kde ztvárnil generála Moona. Zemřel v hotelu sloužícímu ke karanténě po příjezdu ze zahraničí v Hongkongu.

Kenneth Tsang byl ubytován v hotelu, kde byl v povinné karenténě po příjezdu ze Singapuru. Ještě den před svou smrtí byl negativně otestován na covid, že je s ním něco v nepořádku, nahlásil autoritám personál hotelu poté, co herec neotevíral po zaklepání. "Zdravotníci našli pana Tsanga v pokoji bezvládného a na místě byl prohlášen za mrtvého," uvedl zdroj, jak cituje deník The Sun.

Je pravděpodobné, že příčinu smrti bude muset odhalit až pitva. Podle testů byl herec covid negativní. I ve svém věku 86 let byl navíc velmi aktivní, a přestože svou kariéru nastartoval v roce 1967, stále se do důchodu nechystal. Jen v letošním roce vyjdou hned dva filmy, ve kterých účinkoval.

Přestože hrál převážně v čínských filmech, hereckého umu Kennetha Tsanga si všimli i filmoví tvůrci v zahraničí. Kromě bondovky Dnes neumírej si tak zahrál i ve snímcích Gejša či Křižovatka smrti 2.

Hotelová karanténa, ve které Kenneth Tsang zemřel, je v Hongkongu povinná kvůli stoupajícím počtům případů koronaviru. Každý, kdo do města přijede ze zahraniční země, musí být po dobu 10 dní v oficiální izolaci - nikoliv tedy doma, ale přímo v k tomuto účelu vyhrazeném hotelovém komplexu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.