Zemřel herec Charles Grodin. Tatínek z filmu Beethoven prohrál boj se zákeřnou nemocí

Herec Charles Grodin ve filmu Beethoven
Herec Charles Grodin ve filmu Beethoven
Foto: Profimedia.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 5. 2021

Ve věku 86 let zemřel herec Charles Grodin, nejvíce známý jako tatínek z kultovní rodinné komedie Beethoven. Smutnou informaci sdělil jeho syn Nicholas deníku New York Times s tím, že herec prohrál boj s rakovinou kostní dřeně.

Herec Charles Grodin odešel do hereckého nebe. Tatínek známý z rodinného filmu Beethoven podlehl zákeřné nemoci ve svém domě v Connecticutu. Smutnou zprávu o jeho skonu potvrdil syn Nicholas. "Příčinou úmrtí byla rakovina kostní dřeně," uvedl pro deník New York Times.

Poprvé se Charles Grodin na filmovém plátně objevil v roce 1954, kdy dostal vedlejší roli ve filmu 20 000 mil pod mořem po boku legendárního Kirka Douglase. První výraznější role se dočkal v roce 1968 v hororu Rosemary má děťátko.

Svou vůbec nejznámější roli získal Grodin v roce 1992, kdy si zahrál tatínka početné rodiny v dnes už kultovním komediálním snímku Beethoven, který se po diváckém úspěchu dočkal i dalšího pokračování.

V posledním filmu se herec objevil před čtyřmi lety, pak už odešel do důchodu. S rakovinou kostní dřeně statečně bojoval několik měsíců, svou bitvu s nemocí ale v úterý 18. května bohužel prohrál.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.