Zemřel herec Howard Hesseman, bylo mu 81 let. Lassard z Policejní akademie podlehl komplikacím po operaci

Howard Hesseman (na snímku uprostřed) ve filmu Policejní akademie
Howard Hesseman (na snímku uprostřed) ve filmu Policejní akademie
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 31. 1. 2022

Ve věku 81 let zemřel herec Howard Hesseman. Smutnou informaci na sociálních sítích oznámila jeho kolegyně z pořadu Saturday Night Live Laraine Newmanová (69), později ji potvrdil jeho manažer. Českému divákovi se mohl Hesseman vrýt do paměti jako Pete Lassard z Policejní akademie.

Howard Hesseman dle slov svého manažera Robbieho Kasse zemřel v Los Angeles a jeho skon souvisel s komplikacemi, které u něj vznikly po operaci tlustého střeva, jak uvedl pro americký magazín Hollywood Reporter. Dle slov hercovy manželky Caroline Ducrocqové byl v nemocnici kvůli těmto komplikacím hospitalizován od 5. ledna a ona sama byla u jeho skonu přítomna a držela ho za ruku.

Čeští diváci si mohou Howarda Hessemana nejlépe pamatovat z Policejní akademie jako Peta Lassarda, ztvárnil ale i řadu jiných rolí. Kromě filmů dostával především menší role ve známých seriálech, jako jsou například Kriminálka Miami, Dr. House, Agentura Jasno, To je vražda, napsala či Anatomie lži. Ve své poslední roli se ukázal roku 2016, a to v akční komedii Wild Oats.

"Odpočívej v pokoji, Howarde Hessemane. Zažili jsme spolu mnoho krásných věcí. Smáli jsme se a bavili jsme se. Ach bože, tohle bolí," napsala na sociální síti hercova kolegyně z pořadu Saturday Night Live Laraine Newmanová.

Howard Hesseman se na svou kariéru soustředil od roku 1960, od té doby účinkoval ve filmech, seriálech i televizních pořadech. Přesto si našel čas i na lásku, s herečkou Catherine Maisonovou se rozvedl roku 1974 a o 15 let později si vzal Caroline Ducrocqovou. S ani jednou ze svých žen neměl děti, na tomto světě tak po něm zůstala jen Caroline.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.