Zemřel herec Kenneth Welsh. Záporákovi ze seriálu Městečko Twin Peaks bylo 80 let

Herec Kenneth Welsh
Herec Kenneth Welsh
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 5. 2022

Ve věku 80 let zemřel herec Kenneth Welsh, který je nejlépe známý ze záporné role v oblíbeném seriálu Městečko Twin Peaks. Příčina jeho smrti nebyla fanouškům v tuto chvíli odhalena, o smutné zprávě informoval spolek kanadských herců ACTRA.

Kenneth Welsh za svůj život strávil mnoho rolí, tou nejvýraznější však nepochybně byla role bývalého agenta FBI Windoma Earla v seriálu Městečko Twin Peaks. I jakožto padouch si dokázal získat celou řadu fanoušků. V seriálu hrál po dvě série, dokud jeho postava nezemřela násilnou smrtí.

O úmrtí Welshe informoval spolek kanadských herců ACTRA. "Ken byl jedním z nejlepších kanadských herců, za svou dekády trvající kariéru se ujal stovek nezapomenutelných rolí. Bude nám velmi chybět. Upřímnou soustrast jeho rodině," napsali zástupci spolku na sociální síti, jak je cituje společenský deník The Sun.

Příčina smrti Kennetha Welshe dosud nebyla odhalena, podle deníku měl ale ještě nasmlouvané další filmové a seriálové projekty, v nichž se už bohužel neobjeví. Přesto se fanoušci mohou těšit, že ho ještě uvidí v nových rolích, některé z jeho projektů totiž ještě nevyšly. Objeví se tak například v seriálu The Kids in the Hall, který bude mít premiéru 13. května.

Kromě Městečka Twin Peaks se zesnulý herec objevil například také v seriálech Akta X, Smallville či Zákon a pořádek. Hrál také ve filmech Pes baskervillský, Den poté, V moci ďábla, Stupeň 7: Konec světa či Síly temna.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.