Zemřel herec Ladislav Dušek. Bylo mu 77 let. Hrál v Kriminálce Anděl či Zdivočelé zemi

Herec Ladislav Dušek
Herec Ladislav Dušek
Foto: Archiv Divadlo F. X. Šaldy Liberec
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 10. 2020

Herecký svět se znovu ponořil do smutku. V pátek zemřel Ladislav Dušek, dlouholetý herec libereckého Divadla F. X. Šaldy Ladislav Dušek. Bylo mu 77 let. Lidé si ho pamatují z epizodních rolí v seriálech jako Zdivočelá země, Vyprávěj či Kriminálka Anděl.

O úmrtí nadaného herce informovalo divadlo na svém webu i na sociálních sítích. "V hlubokém zármutku oznamujeme, že nás včera po vážné nemoci navždy opustil náš kolega a přítel Ladislav Dušek (14. 6. 1943 – 16. 10. 2020)," stojí v úvodu oznámení.

V hlubokém zármutku oznamujeme, že nás včera po vážné nemoci navždy opustil náš kolega a přítel Ladislav Dušek (14. 6....

Zveřejnil(a) Divadlo F. X. Šaldy Liberec dne Pátek 16. října 2020

Naposledy stál na jevišti 28. září jako arcibiskup z Canterbury v derniéře inscenace Králova řeč. Dušek se řadil k pilířům liberecké činohry posledních třiceti let.

Narodil se v Praze. Po absolutoriu Lidové umělecké školy zahájil v Žižkovském divadle svoji hereckou dráhu. V roce 1969 přešel do Mostu, kde se stal členem stálého souboru Městského divadla. V roce 1989 odešel do souboru Divadla F. X. Šaldy v Liberci.

"Účinkoval i v televizi, diváci ho mohli vidět v epizodních rolích v seriálech Zdivočelá země, Vyprávěj, Kriminálka Anděl či Vraždy v kruhu. "Spontánní talent, originalita, poctivost a nerozpačitý tah k úspěchu inscenace. Těžko si porevoluční činohru divadla F. X. Šaldy bez něj vůbec představit," uvedlo ve smutném oznámení divadlo.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.