Zemřel herec Robert Hossein, hrabě Joffreye de Peyrac z filmové Angleliky. Bylo mu 93 let

V 93 letech zemřel Robert Hossein, hrabě Joffrey de Peyrac z Angeliky Zdroj: https://www.idnes.cz/kultura/film-televize/zemrel-robert-hossein-joffrey-de-peyrac-angelica.A201231_125021_filmvideo_hm1?
V 93 letech zemřel Robert Hossein, hrabě Joffrey de Peyrac z Angeliky Zdroj: https://www.idnes.cz/kultura/film-televize/zemrel-robert-hossein-joffrey-de-peyrac-angelica.A201231_125021_filmvideo_hm1?
Foto: Showpix.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 31. 12. 2020

Smutná zpráva zaskočila herecký svět. Francouzský režisér a herec Robert Hossein zemřel. Muž, který ztvárnil roli Joffreye de Peyraca z filmové Angleliky, odešel ve věku 93 let. S odvoláním na jeho manželku o tom informovala agentura AFP.

Významná osobnost francouzského divadla a kinematografie 60. let, Robert Hossein zemřel ve věku 93 let. Do hereckého nebe odešel 31. prosince 2020 - den po svých narozeninách. Zanechal po sobě odkaz umělce, který svým talentem, odvahou a charismatem ovlivnil celou generaci.

Robert Hossein se narodil v roce 1927 - byl synem ázerbájdžánského skladatele André Hosseina a komediální herečky, původem z městečka Sorok v Besarábii. Už v dětství začal navštěvovat velmi brzy divadelní kurzy. Ve věku 19 let získal svůj první kariérní úspěch v jedné z rolí ve hře Les Voyous (Lupiči). Dále si zahrál v inscenacích Docteur Jekyll et Mister Hyde, La Chair de l'orchidée – podle Jamese Hadley Chase – nebo v Homme traqué (Pronásledovaný muž) – podle Francise Carca.

Během své kariéry točil po boku slavných hereček, k nimž patří Brigitte Bardotová, Sophia Lorenová či Marina Vlady.

Robert Hossein byl několikrát ženatý. Přesně 23. prosince 1955 se oženil s Marinou Vlady, později se s ní rozvedl, aby se 7. června 1962 mohl znovu oženit s Carolinne Eliacheff (tehdy patnáctiletou dcerou Françoise Girou). Ani druhé manželství mu nevydrželo a 28. června 1976 si vzal Candice Patou. V letech 1973–1974 byl zasnouben s Michele Watrin, která ale roku 1974 zemřela při autonehodě. Herec po sobě zanechal čtyři syny.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.