Zemřel herec Viktor Vrabec z filmu Jak ukrást Dagmaru. Byl skromný a slušný, zavzpomínal kolega Jaroslav Sypal

Jaroslav Sypal
Jaroslav Sypal
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 1. 2022

V první lednovou neděli ve věku 80 let zemřel televizní a divadelní herec Viktor Vrabec. O úmrtí umělce, který se ve filmu poprvé objevil už v roce 1964, informovalo Divadlo pod Palmovkou, jehož byl dlouholetým členem. "Byl velmi skromný, slušný a dobře se s ním spolupracovalo," řekl o zesnulém herci pro ŽivotvČesku.cz jeho kamarád a kolega Jaroslav Sypal (63), který s ním hrál ve filmu Jak ukrást Dagmaru.

Až skoro týden po skonu Viktora Vrabce se jeho fanoušci dozvěděli, že jeho přítomnosti se už nedočkají. Oblíbený herec, známý jak z divadelních prken tak z televizních obrazovek, naposledy vydechl v neděli 2. ledna. Smutnou informaci pak na sociálních sítích oznámili zástupci Divadla pod Palmovkou, kde herec působil v letech 1979 – 1993.

Kromě divadelních her, jakými byly například Komedie omylů, Nebe na zemi či Kdopak by se vlka bál, si Viktor Vrabec zahrál i v úspěšných televizních projektech. Byl například součástí pokračování filmové komedie Byl jednou jeden polda, v níž ztvárnil profesora, kterému major Maisner v podání Ladislava Potměšila (†75) říkal »magor«. Ve filmu Jak ukrást Dagmaru si pak zahrál po boku Jaroslava Sypala.

"Mě to včera velmi zaskočilo, přečetl jsem si to na internetu. Natáčel jsem s ním Jak ukrást Dagmaru a musím říct, že to byl velmi přátelský kolega a že se mi s ním dobře hrálo. Víc o něm vlastně nevím, jen to, že byl tenkrát v Plzni angažmá," zavzpomínal Jaroslav Sypal pro ŽivotvČesku.cz na spolupráci s Viktorem Vrabcem.

Jaroslav Sypal se ve filmu poprvé objevil v roce 1982, Viktor Vrabec byl tak během jejich spolupráce tím zkušenějším hercem. Nedával to ale nepříjemně najevo a naopak oplýval až obdivuhodnou skromností.

"Když se na place objevíte s herci, které neznáte a kteří něco v životě dokázali, tak jsou i takoví, kteří jsou nafrnění a dávají vám znát, že je to někdo. To ale Viktor Vrabec nebyl. Byl velmi skromný, slušný a dobře se s ním spolupracovalo. Potom už jsem s ním nic nedělal. Co se týká Byl jednou jeden polda, tam jsme spolu žádnou scénou neměli," dodal pro ŽivotvČesku.cz Jaroslav Sypal.

Až dosud byl Jaroslav Sypal příjemcem velmi dobrých zpráv. Jeho kniha Kotrmelce jednoho herce, která měla křest v listopadu loňského roku a v níž vzpomíná na často humorné zážitky, které si za celý život odnesl z natáčení, má u čtenářů velký úspěch. Snad je smutná informace o skonu Viktora Vrabce letos první a poslední takovou zprávou, kterou si herec a spisovatel musel přečíst.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.