Reklama:

Zemřel herec z Ulice. Ve věku 79 let odešel představitel Lojzy Navrátílka Zdeněk Hess

Zemřel herec Zdeněk Hess.
Zemřel herec Zdeněk Hess.
Foto: Archiv TV Nova
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 7. 2020

Smutnou zprávu oznámili Divadelní noviny. Ve věku 79 let zemřel Zdeněk Hess. Do hereckého nebe odešel už 26. března, v době koronavirové krize.

Reklama:

Zemřel v době koronaviru, a tak o jeho úmrtí jsme se dozvěděli až nyní. Informovala nás o něm Alena Hrádková z pražského Divadelního ústavu / Institutu kultury,“ uvedl web Divadelní noviny.

Reklama:

Hesse diváci znali například ze seriálu Ulice. V něm hrál štamgasta Lojzu Navrátílka. Diváci ho dále mohli vidět ve filmech Musím tě svést či Jedna ruka netleská.

Byl také úspěšným dabérem, jeho hlasem promlouval školník Willie a tlustý Tony v Simpsonových, Kornelius Popletal a profesor Kratiknot v Harrym Potterovi nebo Dale Horvath v seriálu Živí mrtví, uvedl portál.

O skonu herce informoval až nyní pražský Divadelní ústav. Bylo nám ctí s ním dlouhá léta spolupracovat. I přes nelehký životní osud přicházel do ateliérů vždy s úsměvem, s těžkostmi se statečně pral. Nikdy na něj nezapomeneme. Čest jeho památce, upřímnou soustrast jeho blízkým,“ sdíleli tvůrci Ulice vzpomínku na Facebooku.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: