Zemřel James Hampton. Hvězda seriálu To je vražda, napsala či filmu Policejní akademie bojovala s Parkinsonem

Herec James Hampton
Herec James Hampton
Foto: Profimedia.cz

Ve věku 84 let zemřel herec James Hampton, který zářil v pátém dílu Policejní akademie či v seriálech To je vražda, napsala a Plný dům. Americkým médiím smutnou zprávu potvrdila rodina. V posledních letech před svou smrtí se Hampton více než herectví věnoval charitativní činnosti a výuce budoucích herců. Osudnými se mu staly komplikace související s Parkinsonovou chorobou, jíž trpěl.

Herec James Hampton, nejlépe známý ze seriálů Plný dům a To je vražda, napsala, je po smrti. Jeho rodina americkým médiím potvrdila, že ve věku 84 let podlehl komplikacím souvisejícím s Parkinsonovou chorobou.

"Nepřekvapovalo nás, že přestože dlouho nehrál, nepřestávaly Jamesovi chodit dopisy od fanoušků. Z celého světa mu byly zasílány každý týden," cituje rodinu deník The Sun.

Úmrtí Hamptona potvrdila i jeho dlouholetá manažerka Linda McAlisterová. "Miloval herectví, ale nikdy se nechtěl stát obrovskou hvězdou. Nesnažil se umět celý scénář, ale díky jeho talentu dodával do filmů a seriálů klid a humor, posouval příběh," uvedla agentka pro NBC News.

Herce, který svá poslední léta věnoval charitativní činnosti a výuce mladých hereckých talentů, si mohou diváci pamatovat z filmů Policejní akademie 5, Školák vlkodlak, či ze seriálů To je vražda, napsala, Plný dům a Melrose Place.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.