Zemřel Jan Kačer. Krátce před svým skonem promluvil o smíření s nedobrým zdravotním stavem

Jan Kačer
Jan Kačer
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 5. 2024

Filmový svět zasáhla další těžká rána. Zemřel režisér Jan Kačer, a to ve věku 87 let. Smutnou skutečnost potvrdila pro ČTK jeho dcera Adéla Kubačáková. Manželku Ninu Divíškovou (†84) přežil o téměř tři roky. Legendární filmař v úterý opustil na reverz nemocnici v pražském Motole, kde se tři týdny léčil se zápalem plic. Pro ŽivotvČesku.cz před necelým rokem promluvil o svých zdravotních neduzích. Zároveň vyřkl smíření se svým zhoršujícím se stavem.

Pro ŽivotvČesku.cz Jan Kačer, když ho v loňském roce redakce oslovila, uvedl, že ho dlouhodobě trápí komplikace s dolními končetinami, které filmového velikána v roce 2022 usadily na invalidní vozík.

Ze slov Jana Kačera vyplynulo, že i když by si zlepšení stavu přál, nelze s tímto počítat. "Myslím, že v mém věku jen těžko lze předpokládat nějakou změnu k lepšímu. Jsem rád, když to bez velkých bolestí přečkám. Ale to patří k životu," uvedl pro ŽivotvČesku.cz vdovec po fenomenální herečce Nině Divíškové ohledně svých zdravotních neduhů, které přichází se stářím. Redakce o tom dříve psala článek.

Problém s dolními končetinami mu nejvíce způsobovala chůze. V té době ale ještě řadu překážek zvládal zdolat sám. Nakonec před dvěma lety začal využívat pomoc invalidního vozíku, a to bohužel čím dál častěji.

Jan Kačer byl významný český režisér a herec, jehož kariéra sahá přes několik desetiletí. Narodil se 3. října 1936 a stal se jednou z předních osobností českého divadla a filmu. Zároveň byl jednou z nejdůležitějších postav českého divadelního světa ve druhé polovině 20. století. Od 60. let byl spojen s ostravským Divadlem Petra Bezruče a následně s pražským Činoherním klubem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.