Zemřel Josef Laufer, čtyři roky byl v umělém spánku. Došlo na zástavu srdce, uvedl kamarád

Umělec Josef Laufer
Umělec Josef Laufer
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 4. 2024

Smutná zpráva zasáhla fanoušky Josefa Laufera. Herec a zpěvák zemřel, bylo mu 84 let. Zásadním zvratem v jeho životě byla operace, během níž mu před čtyřmi lety selhalo srdce. Následně byl uveden do umělého spánku. Pro ŽivotvČesku.cz psychoterapeutka Radana Rovena Štěpánková uvedla, že čím déle je člověk v kómatu, tím se zmenšuje pravděpodobnost, že dojde k návratu do plnohodnotného života.

Interpret slavné tirácké hymny »Sbohem, lásko, já jedu dál« byl částečně na přístrojích na lůžku. O jeho skonu informovala jeho dcera Ester. "Táta odešel," citoval znění její SMS zprávy deník Blesk.cz.

Pro periodikum se vyjádřil i ředitel Divadla Broadway. "Podle Ester Pepa zemřel na zástavu srdce," uvedl Oldřich Lichtenberg, který je blízký přítel rodiny.

Do umělého spánku byl Laufer uveden po komplikaci při operaci srdeční chlopně v březnu 2020. Tehdy ale Blesk uvedl, že umělec měl jít původně na operaci kolene a při zákroku mu selhalo srdce. Producent Lichtenberg tehdy uvedl, že operace srdce byla plánována. V posledních letech měl Laufer ležet v takzvaném vegetativním stavu - to znamená, že měl otevřené oči, jeho vědomí však bylo jen částečné. 

Josef Laufer byl významný český zpěvák a herec, který se proslavil zejména svými hity v 60. a 70. letech 20. století. Narodil se v Praze v roce 1939 a svou hudební kariéru začal v kapele The Flamingo Boys. Později se stal jedním z hlavních protagonistů českého bigbítu a vydal řadu úspěšných singlů. Kromě hudby se umělec uplatnil i jako herec, a to jak ve filmu, tak v divadle - lidé ho spatřili v počinech jako Noc na Karlštejně, Páni kluci, Starci na chmelu a dalších.

Byl ženatý s kostýmní výtvarnicí Irenou Greifovou, se kterou přivedl na svět dceru Ester. Greifová zemřela v roce 2020 ve věku 83 let.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.