Zemřel legendární fotbalista Diego Armando Maradona. Příčinou smrti bylo srdeční selhání

Legendární Diego Maradona
Legendární Diego Maradona
Foto: Showpix.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 11. 2020

Fotbalový svět truchlí. Legendární fotbalista Diego Armando Maradona zemřel. Muž, jehož uznával celý svět za to, co dokázal na fotbalovém trávníku ve 20. století předvádět, podlehl srdečnímu selhání. Stalo se tak krátce po oslavě 60. narozenin.

Diego Maradona největších úspěchů dosáhl v roce 1986, kdy se stal v Mexiku mistrem světa. V roce 1990 na šampionátu v Itálii pak Argentinu dovedl do finále a odvezl si stříbrnou medaili.

Podle prvních informací přímo z Argentiny podlehla fotbalová legenda následkům infarktu. Legendární fotbalista se léčil z drogové závislosti, která ho spolu s nadváhou a srdečními problémy opakovaně dovedla až na jednotku intenzivní péče.  Maradona zemřel ve svém domě v Tigre.

S Maradonou byly spojené také skandály. Anglii dal na mexickém šampionátu gól rukou. Při angažmá v Neapoli začal ve velkém užívat kokain a spřátelil se s lidmi napojenými na mafii. V jeho domě se střídali bossové i prostitutky.   

Maradonu provázely zdravotní komplikace již delší dobu. Začátkem listopadu musel Maradona podstoupit velmi komplikovaný operační zákrok, a to v souvislosti s krvácením do mozku. Podle argentinských médií u legendárního fotbalisty odhalily testy subduální hematom, což je druh traumatického poranění mozku.

Svět na Maradonu ale bude vzpomínat hlavně jako na míčového kouzelníka, který si dělal z obránců často legraci. Pro mnohé zůstane navždy největší z největších, o čemž svědčí i to, že v rodné Argentině jeho jménem koná církev. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.