Zemřel legendární Jean-Paul Belmondo. Fracouzský herec se dožil 88 let, měl jediné velké přání

Herec Jean-Paul Belmondo
Herec Jean-Paul Belmondo
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 9. 2021

Ve věku 88 let zemřel legendární herec Jean-Paul Belmondo. O smrti francouzského hrdiny akčních filmů a někdejšího lamače dívčích srdcí informovala agentura AFP, podrobnosti ale zveřejněny nebyly. Od roku 2010 byl Belmondo v důchodu.

Jean-Paul Belmondo se proslavil díky svému nezaměnitelnému projevu, ve filmech dokazoval, že i přes aroganci vkládanou do postav, které ztvárňoval, bylo možné si ho zamilovat. Hrál tak v kultovních snímcích jako Muž z Acapulca, Bezva finta, Zvíře či Samotář.

Od roku 2010 byl Belmondo v důchodu. "Nebojím se říct, že jsem v osobním životě i kariéře dosáhl všeho, co jsem kdy chtěl. Teď už na filmy ani nemám dostatečnou kondici, alespoň si užívám klidu," řekl před časem v rozhovoru pro magazín DW.

Charismatický Francouz se netajil tím, že v posledních letech bylo jeho největším přáním ještě ve zdraví dál žít. "Přeji si život, zatím je mi dopřáváno a doufám, že to tak i zůstane," řekl herec, o jehož skonu se svět dozvěděl v pondělí a který se dožil úctyhodného věku.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.