Zemřel moderátor a sportovní novinář Otakar Černý. Na kolegu z ČT vzpomíná Alex Mynářová

Otakar Černý
Otakar Černý
Foto: profimedia.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 16. 2. 2021

Ve věku 77 let zemřel moderátor, novinář a sportovní publicista Otakar Černý. Většina jeho profesní kariéry byla spojena s Českou televizí. "On byl obrovský profesionál. I když se věnoval sportu, tak já jsem jeho práci pečlivě sledovala a v mnohém mi byl příkladem," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Černého kolegyně z ČT Alex Mynářová (37).

O úmrtí novináře, který většinu života zasvětil sportu, informovala Česká televize. Právě zde prožil Otakar Černý mnoho let a vrchol novinářské kariéry.

"On byl obrovský profesionál. I když se věnoval sportu, tak já jsem jeho práci pečlivě sledovala a v mnohém mi byl příkladem. Byl vzorem pro mladší kolegy," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Černého kolegyně z České televize Alex Mynářová.

A není jediná, kdo vzpomíná jen v tom nejlepším na legendárního »sporťáka«. "Muž, který rád posouval hranice, nic neměl za nemožné a pomohl objevit mnoho velkých věcí: nápaditý jazyk sportovní reportáže, krátké otázky, televizní debaty, sportovní kanál a Jardu Jágra," zavzpomínal na Černého na svém Twitteru kolega z České televize Robert Záruba (53).

Otakar Černý se narodil v Kladně v roce 1943. Vystudoval učitelství pro obor matematika a fyzika, oba předměty pak dvacet let učil. Na konci šedesátých let nastoupil do Československé televize do redakce sportu. Orientoval se také v politice - mezi lety 1989 až 1997 moderoval pořady Debata a Co týden dal.

Vedoucí kanceláře prezidenta Vratislav Mynář (54) uvedl, že jediným, kdo ho může odvolat, ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu