Zemřel Nat ze seriálu Beverly Hills 90210, bylo mu 85 let. Smutnou zprávu oznámil jeho herecký kolega Ian Ziering

Joe E. Tata a Ian Ziering
Joe E. Tata a Ian Ziering
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 8. 2022

Herecký svět se ponořil do smutku. Hvězda seriálu Beverly Hills 90210, která ztvárnila postavu Nata, majitele oblíbeného podniku Peach Pit, Joe E. Tata, zemřela. A to ve věku 85 let. Smutnou zprávu na svém Instagramu oznámil herec Ian Ziering (58), kterého si diváci pamatují jako seriálového Steva.

V roce 2018 byla oblíbenému herci diagnostikována Alzheimerova choroba. Jeho dcera Kelly založila finanční sbírku GoFundMe. "Můj táta, Joey, je čestný, laskavý a opravdu neuvěřitelný otec," napsala na crowdfundingovou platformu, jak cituje deník Daily Mail.

S informací, která zarmoutila nejen nejbližší herce, jeho fanoušky a milovníky legendárního seriálu, přišel na svém Instagramu Ian Ziering alias seriálový Steve. Z jeho slov je patrné, že informace o úmrtí kolegy ho silně zarmoutila.

V roce 2019 společně herci ze seriálu uspořádali charitativní akci ve slavném podniku Peach Pit, ze které pochází hlavní snímek, a to na počest zesnulého kolegy Luka Perryho (†52), který zemřel 4. března 2019. Seriálový Dylan byl tehdy po náhlé mrtvici uveden do kómatu, z něhož se už nedokázal probudit.

"V posledních několika měsících jsme ztratili Jessicu Kleinovou, jednu z nejnadanějších spisovatelek a producentek 90210, Denise Douseovou, která hrála paní Teasleyovou, a teď je mi velmi smutno, že zemřel Joe E Tata. Joey byl opravdu výjimečný, vzpomínám si, že jsem ho viděl v Rockfordových souborech s Jamesem Garnerem ještě roky před tím, než jsme spolu pracovali na 90210. Často byl jedním z padouchů v pozadí původní série Batman. Navíc jeden z nejšťastnějších lidí, se kterými jsem kdy pracoval. Byl stejně velkorysý, a to ať svou moudrostí, tak i svou laskavostí," uvedl na Instagramu zdrcený Ian Ziering.

"Je možné, že byl v mnoha scénách jen v pozadí, ale byl vůdčí silou, zejména pro nás mladší. Jak ocenit dar, kterým 90210 byl. Upřímnou soustrast vyjadřuji jeho rodině a přátelům a všem ostatním, kterým byl také drahý. Odpočívej v pokoji, Joey," uvedl ve svém komentáři k fotografii kolegy seriálový Steve.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.