Zemřel otec Martina Dejdara, který se proslavil v komedii Slunce, seno, erotika. Vzpomínku poskytl známý režisér

Martin Dejdar
Martin Dejdar
Foto: Nextfoto
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 26. 1. 2024

Otec herce Martina Dejdara Vlastimil Dejdar zemřel ve čtvrtek ve věku 86 let. O úmrtí Vlastimila Dejdara informoval veřejnost příspěvek na facebookové stránce obce Bělá. Se svým synem Martinem si příležitostný herec zahrál před více jak třiceti lety v komedii Slunce, seno, erotika režiséra Zdeňka Trošky. Pro ŽivotvČesku.cz oblíbený režisér na Vlastimila Dejdara a jeho nejslavnější roli zavzpomínal.

Vlastimila Dejdara si lidé pamatují jako prezidenta italského JZD, kterého ztvárnil naprosto dokonale. I když byl tatínek Martina Dejdara neherec, za svůj život se objevil v menších rolích a naposledy si zahrál v roce 2020 opět se svým synem, a dokonce i s vnukem Matějem ve filmu tomáše Magnuska Stáří není pro sraby.

»Presidento mio«, jak ve slavné komedii Slunce, seno, erotika vykřikla Helena Růžičková právě směrem k Vlastimilu Dejdarovi, se mnoha divákům vrylo do paměti. Stejně jako herecký výkon Dejdara nejstaršího, na který dodnes vzpomíná i režisér Zdeněk Troška.

"Ve snímku si zahrál prezidenta italského JZD. Měl herecký talent. Byl to velmi energický a usměvavý člověk, obrovsky přátelský. A na to, že to nebyl herec, tak svou roli ztvárnil výborně," řekl pro ŽivotvČesku.cz režisér slavné trilogie Zdeněk Troška.

Vlastimil Dejdar působil celý život u námořnictva a v diplomacii - pracoval v Indonésii, Jižní Koreji či v Kanadě. Zanechal tu po sobě manželku Vladimíru, syna Martina a dceru Vendulu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.