Zemřel Petr Kellner. Mluvčí skupiny PPF řekla, jak bude probíhat pohřeb

Miliardář Petr Kellner
Miliardář Petr Kellner
Foto: Profimedia.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 3. 2021

Ve věku 56 let při pádu vrtulníku na Aljašce zemřel nejbohatší Čech Petr Kellner. Zprávu zahraničních agentur potvrdila mluvčí skupiny PPF Jitka Tkadlecová. "Pohřeb proběhne v úzkém rodinném kruhu," uvedla mluvčí.

Při pádu vrtulníku na Aljašce asi 80 km východně od města Anchorage zemřel nejbohatší Čech a majitel skupiny PPF Petr Kellner a čtyři další lidé. K nehodě došlo v sobotu večer v 22. tamějšího času. O neštěstí mimo jiné informovala agentura AP. Jeden člověk nehodu přežil a je ve vážném stavu.

V pondělí ráno informace New York Times a agentury AP potvrdila mluvčí PPF Jitka Tkadlecová. "Zatímco jeho pracovní život byl plně ve znamení neuvěřitelné pracovitosti a kreativnosti, jeho soukromý život patřil jeho rodině a dětem. Pohřeb proto proběhne v úzkém rodinném kruhu. Prosíme všechny, zejména média, aby v tuto těžkou chvíli respektovali soukromí rodiny pana Petra Kellnera," uvedla mluvčí v prohlášení pro média.

K nehodě došlo u ledovce Knik. Český miliardář spolu s kolegy pobýval na horském letovisku Tordillo Mountain Lodge. Po smrti jsou také Benjamin Larochaix, pilot Zachr Russel a průvodci Gregory Harms a Sean McMannany. V sobotu večer se nevrátili zpět na základnu a záchranáři začali tušit tragédii. K nehodě mělo dojít při cestě na takzvaný heli-skiing, kdy vrtulník vyveze lyžaře na horu, kterou pak sjíždějí.

Petr Kellner byl majoritním vlastníkem holdingové společnosti PPF Group N.V. Byl nejbohatším občanem České republiky. Časopis Forbes odhadl Kellnerův majetek ke dni 1. července 2019 na 15,5 miliardy dolarů (asi 293 miliard korun) a v žebříčku světových miliardářů ho zařadil na 73. místo. Po Kellnerovi zůstaly čtyři děti, známá je zejména Anna Kellnerová, která se profesionálně věnuje jezdectví.

Pro zesnulého miliardáře Petra Kellnera, který zemřel ve věku 56 let při pádu vrtulníku na...


Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu