Zemřel představitel komisaře Moulina. Bylo mu 78 let. Český hlas mu dal Miroslav Moravec

Zemřel herec Yves Rénier
Zemřel herec Yves Rénier
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 4. 2021

Herecký svět se ponořil do smutku. Zemřel francouzský herec a režisér Yves Rénier, kterého si lidé pamatují zejména jako komisaře Moulina. Osudným se mu stal infarkt. Filmové legendě bylo mu 78 let. V Česku si lidé pamatují jeho hlas v podobě fenomenálního dabingu od zesnulého herce Miroslava Moravce (†70).

Lidé si francouzského herce nejčastěji spojují s rolí komisaře Moulina. Rénier zemřel v noci na sobotu na infarkt. "Naše srdce patří čtyřem dětem, manželce a blízkým. Všem bude chybět," uvedla televizní stanice TF1, která stála za divácky velmi úspěšným televizním seriálem.

Komisař Moulin, ve kterém se Yves Rénier proslavil, byl s pauzami vysílán od roku 1976 až do roku 2008. Rénier byl ale také scénáristou a režisérem. Proslul i v dabingu.

V Česku si komisaře Moulina zapamatovali diváci zejména kvůli preciznímu dabingu Miroslava Moravce, který měl výrazný hlas a nezaměnitelný hlas. Český herec zemřel v roce 2009. Svůj výrazný baryton nepropůjčil jen komisaři Moulinovi, ale také inspektoru Kojakovi či legendárnímu zloduchovi Fantomasovi.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.