Zemřel režisér Jiří Menzel. Bylo mu 82 let: Děkuju za každý den, který jsem mohla být s tebou, uvedla manželka

Zesnulý režisér Jiří Menzel s manželkou Olgou
Zesnulý režisér Jiří Menzel s manželkou Olgou
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 9. 2020

Legendární režisér Jiří Menzel zemřel. Bylo mu 82 let. O smutném úmrtí informovala jeho manželka Olga Menzelová prostřednictvím sociálních sítí. Z jejích slov je cítit velká bolest.

Jiří Menzel zemřel podle všeho v sobotu ve večerních hodinách v okruhu rodiny. Manželka Olga se na sociální síti ke smrti manžela, oscarového režiséra vyjádřila.

"Jiřinko náš milovaný, nejstatečnější ze všech statečných. Včera večer doma v našich náručích tvoje tělo opustilo náš pozemský svět. Bylo nám velkou ctí, že jsme tě mohly doprovodit na tvojí poslední cestě. Tvoje láska ke mně a našim holkám byla láskou, která si neklade podmínek,“ uvedla Olga Menzelová.

"Jiřinko, děkuju za každý den, který jsem mohla být s tebou. Bylo to výjimečné. Děkuju i za ty těžké poslední 3 roky. Stále jsi mi pomáhal. Svou statečností, chutí, neobyčejnou vůlí do života a humorem. Přeju ti hezkej obláček, jaks ty sám říkával… Smrtí nic nekončí a věřím, že se setkáme, ať už v jakékoliv podobě. Protože není možné, aby to tak nebylo. Hladím tě a milujeme tě z celého srdce navěky. Tvoje holky. Olinka, Anička, Evička," napsala.

Jiří Menzel se narodil v roce 1938 v Praze jako syn spisovatele a scenáristy Josefa Menzela. Jeho první celovečerní film Ostře sledované vlaky podle literární předlohy jeho oblíbeného autora Bohumila Hrabala z roku 1966 získal Oscara za nejlepší zahraniční film.

Koncem října 2004 se ve svých šestašedesáti letech oženil, během cesty po Asii si v Thajsku po pětileté známosti vzal o čtyřicet let mladší Olgu Kelymanovou (Menzelovou). 11. prosince 2008 se jeho manželce narodila dcera Anna Karolína, jejíž otec je režisér Jaroslav Brabec, později v roce 2015 se narodila Eva Maria.

Naposledy se na plátně objevil ve snímku Tlumočník z roku 2018. V posledních letech měl Jiří Menzel vleklé zdravotní problémy, byl upoután na invalidní vozík, a jeho stav vyžadoval 24 hodinovou péči. Jiří Menzel zemřel 5. září 2020. Úmrtí oznámila na Facebooku jeho manželka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.