Zemřel Sean Connery. Představiteli legendárního Jamese Bonda bylo 90 let

Zemřel legendární herec
Zemřel legendární herec
Foto: Showpix.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 31. 10. 2020

Smutná zpráva zasáhla filmový svět. V sobotu ve věku 90 let zemřel oblíbený herec Sean Connery - jeden z představitelů Jamese Bonda.

S informací přišel server BBC News. Sean Connery se narodil 25. srpna 1930 uklízečce a řidiči náklaďáku ve Skotsku. Přestože ho celý svět zná dnes jako Seana, při narození dostal jméno Thomas.

Během své herecké kariéry získal řadu ocenění. Mezi nimi Cenu Akademie, dvě ceny BAFTA a tři Zlaté glóby. Nejvíce se pak proslavil rolí slavného agenta 007 Jamese Bonda, kterého ztvárnil šestkrát.

Do šlechtického stavu byl povýšen v červenci 2000 a může užívat titul Sir. Connery byl přezdíván jako Největší žijící Skot.

V srpnu mu bylo devadesát let, několik let trpěl Alzheimerovou chorobou a naposledy si zahrál ve filmu Liga výjimečných před sedmnácti lety.

Největší oporou v jeho stáří mu bylo jeho o rok starší žena Micheline Roquebrune, francouzská malířka, se kterou jsou spolu už od roku 1975, tedy dlouhých pětačtyřicet let.

Kdo dělal český dabing?

V češtině byl Sean Connery nezapomenutelný také díky skvělému dabingu, mužný hlas mu propůjčil herec Vladimír Brabec - jeho vrstevník, který v roce 2017 ve věku třiaosmdesáti let zemřel.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.