Zemřel skladatel Pavel Krejča. Promluvil Václav Neckář, který zpíval jeho hity

Zpěvák Václav Neckář
Zpěvák Václav Neckář
Foto: nextfoto.cz

Ve věku 79 let zemřel hudební skladatel Pavel Krejča. Jeho písně zněly z úst slavných českých interpretů, jako jsou Věra Martinová (61), Petr Spálený (76) či Václav Neckář (77). Skládal rovněž písně pro pohádky České televize. Pavel Krejča dlouhodobě trpěl cukrovkou, postihla ho mozková mrtvice a pak i covid-19. Naposledy vydechl v sobotu 20. března.

Hudební svět přišel o významnou osobnost. Ve věku 79 let v sobotu naposledy vydechl skladatel Pavel Krejča, který stvořil hity pro řadu nezapomenutelných pěveckých hvězd. Sám se v 60. letech proslavil jako člen rockové skupiny Hipps.

Písně Pavla Krejči zpívala velká hudební esa, jako například Petr Spálený, Věra Martinová či Václav Neckář. "To mi je líto, to mě zaskočilo, taková zpráva. Pavel byl kamarád, vynikající skladatel, veselý člověk...," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Václav Neckář, který zpíval Krejčovu píseň Tak pojď domů.

Skladatel se už od dětství věnoval hře na různé hudební nástroje, konkrétně lze zmínit například housle. Muziky se nevzdal ani během vojenské služby, kdy byl členem Posádkové hudby Příbram.

Za svou kariéru spolupracoval s řadou zpěváků, mezi něž patří Petr Spálený, Michal Tučný, Václav Neckář a Věra Martinová, pro které napsal mnoho úspěšných písní.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.