Zemřel úspěšný český kulturista Jakub Šubrt. Bylo mu pouhých 32 let

Úspěšný kulturista zemřel ve velmi mladém věku.
Úspěšný kulturista zemřel ve velmi mladém věku.
Foto: Archiv Jakuba Šubrta
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 9. 2020

Ve věku pouhých dvaatřiceti let zemřel dlouholetý úspěšný český kulturista Jakub Šubrt. Podlehl zdravotním problémům v úterý 1. září.

Rodák z Broumova strávil velkou část života v Hradci Králové. Jako kulturista se dostal prvně do povědomí sportovní veřejnosti v roce 2008, kdy v kategorii juniorů triumfoval na Mr. Universe NABBA. Ve věkové kategorii do 23 let se ve federaci NABBA prosadil i o rok později, když si tenkrát odnesl titul z mistrovství světa. Následně získal řadu ocenění.

O jeho úmrtí promluvil známý youtuber a kulturista Filip Grznár, kterého zpráva o smrti kolegy velmi zasáhla.

"Jakuba jsem znal dlouhé roky. V roce 2014 jsem s ním závodil v kulturistice na amatérské soutěži Mr. Olympia a tehdy mě porazil a bylo vidět, že má velkou kariérní budoucnost. Zpráva o jeho úmrtí mě velmi zarmoutila, protože jsme se vídali poměrně často. Co vím, tak zemřel na selhání orgánů," řekl pro ŽivotvČesku.cz o nadějném kulturistovi kolega z branže Filip Grznár.

Příčinou úmrtí českého předního kulturisty, jenž se do povědomí fanoušků výrazně zapsal v roce 2008 ziskem titulu Mr. Universe federace NABBA v kategorii juniorů, mělo být akutní selhání vnitřních orgánů údajně během operace.

Před necelým týdnem zemřel ve věku pouhých dvaatřiceti let dlouholetý úspěšný český kultur...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu