Zemřel úspěšný český kulturista Jakub Šubrt. Bylo mu pouhých 32 let

Úspěšný kulturista zemřel ve velmi mladém věku.
Úspěšný kulturista zemřel ve velmi mladém věku.
Foto: Archiv Jakuba Šubrta
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 9. 2020

Ve věku pouhých dvaatřiceti let zemřel dlouholetý úspěšný český kulturista Jakub Šubrt. Podlehl zdravotním problémům v úterý 1. září.

Rodák z Broumova strávil velkou část života v Hradci Králové. Jako kulturista se dostal prvně do povědomí sportovní veřejnosti v roce 2008, kdy v kategorii juniorů triumfoval na Mr. Universe NABBA. Ve věkové kategorii do 23 let se ve federaci NABBA prosadil i o rok později, když si tenkrát odnesl titul z mistrovství světa. Následně získal řadu ocenění.

O jeho úmrtí promluvil známý youtuber a kulturista Filip Grznár, kterého zpráva o smrti kolegy velmi zasáhla.

"Jakuba jsem znal dlouhé roky. V roce 2014 jsem s ním závodil v kulturistice na amatérské soutěži Mr. Olympia a tehdy mě porazil a bylo vidět, že má velkou kariérní budoucnost. Zpráva o jeho úmrtí mě velmi zarmoutila, protože jsme se vídali poměrně často. Co vím, tak zemřel na selhání orgánů," řekl pro ŽivotvČesku.cz o nadějném kulturistovi kolega z branže Filip Grznár.

Příčinou úmrtí českého předního kulturisty, jenž se do povědomí fanoušků výrazně zapsal v roce 2008 ziskem titulu Mr. Universe federace NABBA v kategorii juniorů, mělo být akutní selhání vnitřních orgánů údajně během operace.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.