Zemřel záporák z bondovky Žít a nechat zemřít. Yaphet Kotto byl hvězdou kultovních filmů

Herec Yaphet Kotto
Herec Yaphet Kotto
Foto: Profimedia.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 3. 2021

Ve věku 81 let zemřel herec Yaphet Kotto, nejlépe známý jako záporák z bondovky Žít a nechat zemřít či jako Dennis Parker z filmu Vetřelec. Smutnou informaci na jeho stránkách na sociální síti oznámila manželka Tessie Sinahonová. Příčina úmrtí nebyla upřesněna.

Yaphet Kotto se herectvím živil od roku 1963, kdy debutoval ve filmu Čtyři z Texasu. O 10 let později se dočkal přelomové role v bondovce Žít a nechat zemřít, kde legendárního agenta 007 ztvárnil Roger Moore a Kotto hrál jeho protivníka.

Smutnou zprávu o úmrtí herce uveřejnila na facebookových stránkách jeho manželka Tessie Sinahonová. "V půl jedenácté večer filipínského času zemřel můj manžel Yaphet. Jsem smutná, v šoku a s bolestí o této zprávě musím informovat fanoušky, přátele a rodinu mého manžela," napsala vdova.

"V některých ze svých filmů jsi hrál zloducha, pro mě a pro spoustu dalších jsi ale skutečný hrdina. Dobrý muž, úžasný manžel, skvělý otec a slušný člověk, jeden z nejlepších hollywoodských herců. Odpočívej v pokoji," zní v prohlášení, které bylo zveřejněno v noci z pondělí na úterý.

Herečka Britt Eklandová (78) se celosvětově proslavila, když si zahrála roli Bond girl ve ...

Yaphet Kotto byl známý například i z legendárního filmu Vetřelec nebo z oblíbených krimiseriálů To je vražda, napsala a Zákon a pořádek. Příčina jeho úmrtí nebyla upřesněna.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu