Zemřela Hana Brejchová, hvězdě snímku Lásky jedné plavovlásky bylo 77 let. Skon herečky potvrdila neteř Tereza Brodská

Hana Brejchová
Hana Brejchová
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 4. 2024

Smutná zpráva nyní zasáhla český filmový svět, a to i přes skutečnost, že událost se stala již před pár dny. Věděli o ní ale jen nejbližší. Hana Brejchová, sestra slavné Jany Brejchové, s níž byla dlouhé roky rozhádaná a nestihly se usmířit, zemřela. Umělkyni, která se proslavila zejména rolí ve Formanově filmu Lásky jedné plavovlásky z roku 1965, bylo 77 let. Informaci potvrdila deníku Blesk.cz Tereza Brodská, která se ji, jak uvedla, dozvěděla od svého bratra Marka Brodského, který v minulosti pro ŽivotvČesku.cz poskytl rozhovor, v němž nastínil rodinné vztahy.

Zmíněné periodikum uvedlo, že Hana Brejchová zemřela již před několika dny. Herečka Tereza Brodská informaci potvrdila s tím, že se ji dozvěděla od svého bratra Marka, který pro ŽivotvČesku.cz v rozhovoru dříve promluvil o vztazích v rodině. "Já jsem se tuhle smutnou zprávu dozvěděla před pár dny od bratra. A bohužel vám ji mohu jen potvrdit," uvedla s tím, že své mamince –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ tedy sestře Hany Brejchové –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ smutnou informaci sdělovat nebude.

Důvodem je, že Brodské matka Jana Brejchová je dlouhodobě umístěna na pokoji v LDN v pražském Motole, kde se o ni každý den starají lékaři. Informace by tak pro ni mohla být psychicky velmi zatěžující. Pro ŽivotvČesku.cz Brodská před časem sdělila, že se smířila s tím, že stav maminky se zřejmě ani zlepšovat nebude.

Haně Brejchové hořel byt

V roce 2009 v bytě Hany Brejchové hořelo. Hasiči ženu zachránili na poslední chvíli. Lékaři ji tehdy přiotrávenou kouřem převezli do Nemocnice Na Františku.

Sestra slavné Jany Brejchové bydlela v Argentinské ulici v pražských Holešovicích. Požár zničil prakticky veškeré zařízení bytu. Spekulovalo se o tom, že oheň vznikl zřejmě v důsledku nedbalého zacházení se svíčkou.

Následně byla Hana Brejchová přemístěna do Domu s pečovatelskou službou Buštěhrad, kde, jak uvedl Blesk.cz, roky žila. Není jasné, zda zemřela právě tam či v nemocnici na Kladně.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.