Zemřela herečka Libuše Šafránková. Je mi to líto, myslím na Pepíka, říká zarmoucená Jiřina Bohdalová

Herečka Libuše Šafránková
Herečka Libuše Šafránková
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 6. 2021

Ve věku 68 let zemřela herečka Libuše Šafránková. Představitelka oblíbených pohádkových princezen před dvěma dny oslavila narozeniny, o jejím skonu informoval syn Josef Abrhám. Národem milovaná herečka se už před několika lety stáhla do ústraní, v posledním filmu hrála v roce 2014. "Je to hrozná zpráva, hodně teď myslím na Pepíka Abrháma," řekla pro ŽivotvČesku.cz hereččina kolegyně Jiřina Bohdalová (90).

Krátce po 68. narozeninách odešla na věčnost fenomenální herečka Libuše Šafránková. Představitelku princezen z pohádek Tři oříšky pro Popelku či Princ a Večernice pro její role miloval národ. Smutnou informaci o jejím skonu potvrdil pro CNN Prima News její syn Josef Abrhám.

Česko pro dlouholetou umělkyni, která se před 7 lety stáhla do ústraní, truchlí. Fanoušci posílají vzkazy plné podpory pozůstalým a vzpomínají na vynikající filmy, v nichž jim Libuška Šafránková uměla vykouzlit úsměv na tváři.

Pro kolegy a přátelé jde o velmi smutnou novinu. "Nejste poslem dobrých zpráv, nevěděla jsem to. Je to hrozná zpráva, hodně teď myslím na Pepíka Abrháma... Je mi to líto, nezlobte se," řekla pro ŽivotvČesku.cz herečka Jiřina Bohdalová.

Libuška Šafránková se herectví věnovala už od dětství, kdy chodila na různé dramatické kroužky a hrála i v divadle bez nároku na honorář. Později studovala na dramatickém oddělení brněnské konzervatoře a ve filmu se poprvé objevila v roce 1971, když ztvárnila Barunku ve filmu Babička.

Hned v roce 1973 byla Šafránková obsazena do svého nejslavnějšího snímku. V pohádce Tři oříšky pro Popelku ji diváci vídají na televizních obrazovkách každoročně v období Vánoc. Následovaly další role princezen, například v pohádkách Princ a Večernice či Třetí princ.

Neobyčejné nadání projevila herečka i v oblíbených komediích, jako jsou Můj brácha má prima bráchu, Vrchní, prchni! či Slavnosti sněženek. V několika filmech si zahrála i po boku svého životního partnera, herce Josefa Abrháma.

Poslední snímek, ve kterém Libuše Šafránková vystupovala, je rodinná komedie Jak jsme hráli čáru z roku 2014. V tomtéž roce se herečka stáhla do ústraní poté, co jí lékaři diagnostikovali rakovinu plic. Před kamery už se nevrátila.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.