Zemřela herečka Olympia Dukakisová. Hvězdě filmu Kdopak to mluví měsíce selhávalo zdraví

Herečka Olympia Dukakisová
Herečka Olympia Dukakisová
Foto: Profimedia.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 5. 2021

Ve věku 89 let zemřela oscarová herečka Olympia Dukakisová. Smutnou informaci na sociálních sítích oznámil její bratr Apollo. Konkrétní příčinu úmrtí neuvedl, poznamenal ale, že Olympii dlouhodobě selhávalo zdraví.

Herečka Olympia Dukakisová, nejlépe známá z filmů Kdopak to mluví, Ocelové magnólie či Znamení smrti, ve věku 89 let zemřela. Informaci na sociálních sítích zveřejnil její bratr Apollo, podle jehož vyjádření měla dlouhodobé zdravotní problémy.

Konkrétní příčinu smrti hereččin bratr neuvedl. "Má milovaná sestra Olympia Dukakisová zemřela dnes ráno u sebe doma v New Yorku. Po dlouhých měsících, během nichž jí selhávalo zdraví, pokojně odešla za svým manželem Louisem," napsal Apollo.

Olympia byla nejlépe známá z filmů Kdopak to mluví, Podnikavá dívka či Zločin srdce, během své kariéry si ale zahrála v mnoha dalších. Role ve snímku Pod vlivem úplňku z roku 1987 jí vynesla ocenění Oscar a Zlatý glóbus.

Kromě filmů a seriálů hrála Olympia Dukakisová i na prknech, která znamenají svět. V divadle Broadway se poprvé objevila už v roce 1962.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.