Zemřela krásná Denisa z MasterChefa, rakovina byla nad její síly. Smutná slova Jana Punčocháře

Denisa Zajícová
Denisa Zajícová
Foto: Se svolením TV Nova
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 4. 2024

Finalistka soutěže MasterChef 2019 Denisa Zajícová (dříve Cziglová) popisovala na sociálních sítích otevřeně svůj boj se zákeřnou nemocí a momenty beznaděje. Vážná choroba byla bohužel nad její síly. O smutné události informovala její rodina na jejím profilu na sociální platformě. Pro ŽivotvČesku.cz se vyjádřil porotce soutěže Jan Punčochář, kterého skon pohledné účastnice gastro show zasáhl.

Mladá maminka bojovala s nádorem na mozku poprvé v roce 2014, a to ve svých sedmadvaceti letech. Následně podstoupila čtyři operace - nařízenou léčbu však tehdy odmítla.

"Po několika operacích a obrovském odhodlání se uzdravit, spojeným se změnou životního stylu a stravování, se podařilo nádor uspat. Všichni jsme věřili, že navždy," uvedla před časem Denisa.

Po devíti letech od poslední operace mozku se nádor opět probudil, a to hned ve své nejhorší podobě - takzvaném glioblastomu. Talentované kuchařce a mamince jedné dcery bylo jen 35 let.

O skonu nadané účastnice show MasterChef informovala na jejím instagramovém profilu rodina. "Tyto řádky se nepíší lehce, ale naše Deniska dnes prohrála svůj boj s těžkou nemocí a bila se statečně, až do samého konce," stojí v úvodu vyjádření.

"Naše bolest je veliká, ale upřímně věříme, že už je jí lépe. Děkujeme všem Denisčiným kamarádkám a kamarádům, za neskutečný zájem, podporu a pomoc při péči o ní. Neznáme nikoho, kdo by měl kolem sebe tolik opravdových a aktivních přátel jako ona, ta péče nás celou dobu neskutečně dojímala. Dodávali jste celé naší rodině sílu do každého dalšího dne, byly to pro nás nejhorší chvíle života a hodně těžký boj se zákeřnou a zlou nemocí. Díky vám všem, kteří jste se snažili Denisce ty poslední měsíce a dny zpříjemnit a ulehčit. Děkujeme také andělům z domácího hospice ze Zahradnikové, za neskutečnou pomoc v těchto chvílích, díky vám všem jsme to zvládli a Deniska mohla být v pohodlí domova až do úplného konce. Sbohem lásko naše, nikdy na tebe nezapomene, teď už odpočívej. Tvoje milující rodina," dodali nejbližší.

Pro ŽivotvČesku.cz poskytl pár slov porotce soutěže pro amaterské kuchaře Jan Punčochář. "Je to velmi smutná zpráva. Pro mě o to více, že jsem se s ní znal skrze soutěž. Je mi to velmi líto," řekl velmi smutným hlasem věhlasný šéfkuchař, který se s pohlednou finalistkou soutěže potkal před kamerou v roce 2019.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.