Zemřela zpěvačka Věra Gondolánová, která nazpívala s Karlem Gottem slavné skladby

Zemřela zpěvačka Věra Gondolánová, zpívala s Karlem Gottem
Zemřela zpěvačka Věra Gondolánová, zpívala s Karlem Gottem
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 1. 2021

Hudební svět se ponořil do smutku. Zemřela zpěvačka Věra Gondolánová, která se proslavila několika duety nazpívanými s legendárním Karlem Gottem (†80). Umělkyně patřila do slavné romské muzikantské rodiny. Odešla ve věku 66 let.

Informaci o úmrtí přinesl portál romea.cz. S legendou české hudební scény Karlem Gottem nazpívala třeba skladby s názvem Somewhere Over The Rainbow či Can't Buy Me Love.

"Odešla po dlouhé nemoci, tak jak jsem ji znal… krásná, hrdá, statečná a pro mě nejtalentovanější z celé rodiny," uvedl na sociální síť její synovec Filip Gondolán, jehož lidé znají jako syna zpěvaččina bratra Antonína (78), který působil v Gottově doprovodném Orchestru Ladislava Štaidla.

"Dozvěděla jsem se to ráno. Moc mě to mrzí," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Jitka Zelenková, která se s brilantní zpěvačkou dlouhá léta znala.

Odešla po dlouhé nemoci tak jak jsem ji znal ... krásná, hrdá, statečná a pro mne nejtalentovanější z celé rodiny.

Zveřejnil(a) Filip Gondolán dne Čtvrtek 21. ledna 2021

Gondolánová od svých 15 let vystupovala s rodinnou kapelou Bratři Gondolánové a s ruským folklorním souborem. Emigrovala a vdala se v Austrálii. Vystupovala také na francouzských festivalech v Montreuil, Paříži a Lionu, ale také na pražském Khamoru.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu