Žena infikovaná koronavirem porodila dvojčata. Pojmenovala je Corona a Virus

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 4. 2020

Žena, rodačka z Mexika, která se nakazila koronavirem a propukla u ní nemoc COVID-19, zázračně porodila dvojčata. Obě děti dostaly hodně netypická jména...

Annamaria José Raphael Gonzalez (34) porodila dvojčata, v době, kdy u ní propuklo zákeřné onemocnění COVID-19. Porod proběhl v nemocnici General La Villa v Mexico City.

Gonzalez přivedla na svět krásná zdravá dvojčátka. Dívku jménem Corona José Miguel Gonzalez a chlapce jménem Virus José Miguel Gonzalez.

"Neměla jsem naplánovaná žádná jména a porodník navrhl, abych jim říkal Corona a Virus, protože jsem byla nakažená COVID-19 a myslela jsem, že to je skvělý nápad," řekla novopečená maminka novinářům.

Doktor Eduardo Castillas v mexické nemocnici General La Villa říká, že zamýšlel jména pouze jako vtip, ale je rád, že matka je zdravá a s ní i obě děti.

"Řekl jsem jí, že by jim měla říkat Corona a Virus jako vtip, ale zdá se, že to vzala vážně," řekl doktor Eduardo Castillas smíchem.

Annamaria Gonzalez plánovala porodit v dalším týdnu ve Spojených státech, ale před odjezdem za hranice byla nucena pracovat.

"Věděla jsem, že jsem nakažená koronavirem, ale chtěla jsem dát svým dětem šanci mít americké občanství, a to tím, že překročím hranice," řekla po porodu novinářům.

V roce 2017 jedna mexická matka pojmenovala jedno ze svých dětí Malárie poté, co jí byla diagnostikována tato nemoc, a v roce 2018 další žena jmenovala svou dceru Kapavka poté, co byla vyléčena z těžkého průběhu pohlavně přenosné nemoci.

Poznámka: Protože nejde věrohodnost zprávy ověřit, umístili jsme jí do sekce Fake News.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.