Žena začala rodit na benzínce v autě. Dusící se miminko zachránila čerpadlářka

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 7. 2020

Další z neuvěřitelných příběhu, kdy těhotná žena začala rodit jinde než v nemocnici, se odehrál u benzinové pumpy Malacky severně od Bratislavy. Díky včasné pomoci čerpadlářky miminko vyvázlo z poměrně těžké situace, kdy mu šlo o život.

O události informoval deník Nový čas. Operátor tísňové linky uvedl, že přijali hovor od nastávajícího a vystresované otce dítěte, kterému v autě začala rodit manželka. Operátor poskytl psychologickou pomoc otci, dítě nakonec odrodila zaměstnankyně čerpací stanice.

Otec byl vystresovaný, snažil jsme se ho uklidnit a dát mu instrukce, ale nedokázal odpovědět na mé otázky,“ uvedl slovenský deník slova operátora.

Rodila obsluha benzínky

Kolega proto rychle zavolal přímo obsluze čerpací stanice a na místo dorazila čerpadlářka s lékárničkou. Byla perfektní, uklidňovala maminku, že odrodila dvě děti a že se nemá čeho bát,“ dodal.

Čerpadlářka se během porodu ocitla v situaci, kdy musela »vyprostit« miminko tak, aby se neudusilo - dívka přišla na svět s pupeční šňůrou omotanou kolem krku. „Řekl jsme jí, že šňůru je potřeba rychle odmotat. Udělala to s přehledem, klidně, jako profesionálka,“ pochválil operátor zaměstnankyni benzínky.

Podle mluvčí slovenských záchranářů Aleny Krčové jsou porody přes telefon velmi náročné. Operátor tísňové linky totiž nese odpovědnost za matku i dítě.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.