Zima se nerozloučila. Sevře Česko do mrazivé náruče. Do pátku napadne 40 cm sněhu, říká meteoroložka

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com

Kdo se těšil, že v polovině března zavládne teplejší počasí, spletl se. Do Česka se od pondělí vrátí zima a s ní i sníh. "Do pátku ve výšce na 800 metrů nad mořem napadne až 40 centimetrů sněhu," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová s tím, že od neděle začne proudit na naše území studený vzduch od severozápadu a jeho příliv vydrží i po celý příští týden.

Výrazně studený vzduch ovlivní celkový vývoj počasí. Na hory se vrátí od poloh přibližně 900 m celodenní mrazy a zároveň začne výrazněji přibývat sněhu. "Od pondělí očekáváme, že teploty v 1000 metrech na horách se budou trvale pohybovat pod bodem mrazu. A do pátku ve výšce na 800 metrů nad mořem napadne až 40 centimetrů sněhu. Zima se nám tedy vrací v plné polní. V úterý bude na horách foukat čerstvý vítr a budou se vytvářet sněhové jazyky," řekla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová, jaké počasí ovládne nadcházející týden.

"Od středy to budou občasné sněhové přeháňky i v nížinách, může se stát, že ráno se objeví jeden až dva centimetry sněhu, ale během dne půjdou teploty až k 5 stupňům Celsia a sníh bude odtávat," dodala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka s tím, že v odpoledních maximech to budou teploty nejčastěji do 4 stupňů Celsia.

Do České republiky se »přiřítil« pocitově nepříjemný vichr. K němu se navíc přidalo sněžen...

Astronomické jaro začíná příští sobotu 20. března a vypadá to, že ani to nepřinese výraznější nárůst teplot. Podle Dagmar Honsové lidé budou rádi, když rtuť teploměru vyšplhá k 8 stupňům Celsia.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.