Zima si žádá o pozornost. Ranní teploty pod bodem mrazu a mlhy, předpovídá Dagmar Honsová k počasí v novém týdnu

Ilustrační snímek - počasí v Česku
Ilustrační snímek – počasí v Česku
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 7. 11. 2021

Druhý listopadový týden se ponese v duchu nefalšovaného podzimního počasí, na vrcholcích hor pak s ochutnávkou zimy. Teploty už nevystoupají nad 10 °C a v polovině týdne lze očekávat přibývání oblačnosti, sníh ale v nížinách ještě očekávat nelze. "Pouze na vrcholcích hor se přechodně mohou vyskytnout i srážky smíšené nebo sněhové," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Počasí v novém pracovním týdnu bude pošmourné tak, jak podzim káže. V ranních minimech budou teploty klesat pod bod mrazu a ani přes den se příliš neohřejeme. "Také o svatomartinském týdnu budeme skloňovat mlhy a nízkou oblačnost. Odpolední teploty budou při zmenšené oblačnosti i nadále atakovat až 10 °C. Pouze na vrcholcích hor se přechodně mohou vyskytnout i srážky smíšené nebo sněhové," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

"V pondělí bude místy zataženo nízkou oblačností a mlhavo, místy polojasno. Na horách až oblačno a místy slabé přeháňky, na vrcholcích hor smíšené nebo sněhové. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 4 až 0 °C. Odpolední teploty se nejčastěji zastaví od 6 do 10 °C. V úterý bude oblačno, během dne až polojasno, ojediněle přeháňky, na horách sněhové. Po ránu místy mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 4 až 0 °C, při polojasnu -2 °C. Odpolední teploty vystoupí na 6 až 10 °C," upřesnila meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz, jaké počasí bude panovat v prvních dvou dnech druhého listopadového týdne.

Už ve čtvrtek začne oblačnosti přibývat. "Středa se obejde beze srážek – bude zataženo nízkou oblačností a mlhavo. Během dne místy polojasno nebo skoro jasno. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 1 až -3 °C. Odpolední teploty vystoupí na 7 až 11 °C, při mlze kolem 5 °C.  Na sv. Martina, tedy ve čtvrtek, bude zataženo nízkou oblačností a mlhavo. Během dne místy polojasno. Až později odpoledne očekáváme od severozápadu přibývání oblačnosti, místy přeháňky, na hřebenech hor i smíšené. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 1 až -3 °C. Odpolední teploty vystoupí na 6 až 10 °C," přiblížila konzultantka počasí, kde může sněžit.

No horách se sníh už objevit může, v nížinách se ale ještě očekávat nedá. Zato bude pršet. "V pátek bude oblačno, ojediněle přeháňky, na horách sněhové nebo smíšené. Po ránu místy mlhy a nízká oblačnost. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 4 až 0 °C. Odpolední teploty vystoupí na 6 až 10 °C. Během víkendu budeme skloňovat inverzi a dny budou psát podobný scénář," uvedla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

"V sobotu bude zataženo nízkou oblačností a mlhavo. Během dne místy polojasno nebo skoro jasno. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 1 až -3 °C. Odpolední teploty vystoupí na 6 až 10 °C, při mlze chladněji. V neděli bude zataženo nízkou oblačností a mlhavo. Během dne místy polojasno nebo skoro jasno. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 1 až -3 °C. Odpolední teploty vystoupí na 6 až 10 °C, při mlze chladněji," dodala meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, jaké počasí lze očekávat během víkendu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.