Reklama:

Zima vytasí ledové drápky a nebezpečné meteorologické jevy. O prvním sněhu v nížinách promluvila meteoroložka

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 11. 2021

Krátce před první adventní nedělí začne podzimní počasí pomalu, ale jistě ustupovat tomu zimnímu. Chladný vzduch od severozápadu přinese nebezpečné meteorologické jevy a také sníh, který ke konci týdne napadne i v nížinách. "Do úterního rána napadne na vrcholcích hor až 10 cm sněhu. Konec týdne bude bohatý na srážky, ty budou přechodně v Čechách sněhové zřejmě také v nížinách," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Reklama:

Zima je nejchladnějším obdobím roku, kromě sněhu je během tohoto období třeba počítat i s jinými meteorologickými jevy, které vyžadují nejen teplejší oblečení, ale také zvýšenou opatrnost při chůzi a při řízení. Ochutnávku zimního počasí nám přinese již tento týden, během posledního listopadového víkendu se dočkají sněhu i lidé v nížinách.

"Po pondělním přechodu studené fronty sem pronikne chladnější vzduch od severozápadu. Od úterního rána budou nejnižší ranní teploty klesat pod bod mrazu, při malé oblačnosti v nížinách naměříme až -5 °C," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová, jak velké ochlazení nás čeká.

Reklama:

Při cestách z domu bude třeba myslet na to, že na vozovkách i chodnících to může klouzat. "Počítat musíme také s prvními nebezpečnými zimními meteorologickými jevy. Do úterního rána napadne na vrcholcích hor až 10 cm sněhu, v úterý po ránu se může místy tvořit náledí, ve čtvrtek mrznoucí mrholení a v pátek sem postoupí tlaková níže," upřesnila konzultantka počasí pro ŽivotvČesku.cz, jaké nebezpečné jevy nás budou provázet.

Milovníci sněhu se tento týden mohou dočkat pohledu na padající vločky za oknem i v nížinách. "Konec týdne bude bohatý na srážky, ty budou přechodně v Čechách sněhové zřejmě také v nížinách. Řidiči musí být na silnicích opatrní a bez zimní výbavy nevyjíždět," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: