Zimnímu počasí definitivně odzvonilo. Příchuť jara pokazí jen jedna věc, říká meteoroložka

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com

Zimní počasí se pomalu loučí. A do popředí se dostává příjemnější předjaří. Malou kaňkou na vyšších teplotách bude ale zvýšená oblačnost a bude potřeba mít po ruce deštník. "Od čtvrtka by už měly být teploty nad bodem mrazu," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová s tím, že do středy je potřeba počítat s mrazivými rány.

Teploty v příštích třech týdnech se budou držet na úrovni dlouhodobých průměrů pro toto období. Mrazivé zimní počasí se připomene už jen krátce v nadcházejícím týdnu, kdy hodnoty na teploměru budou bod bodem mrazu.

"Zima se už definitivně nevrátí. Nicméně to pokazí jedna věc, kterou jsou mrazivá rána. S nimi počítejme do středy. Od čtvrtka by už měly být teploty nad bodem mrazu, v denních maximech okolo 10 stupňů Celsia, což bude vykoupeno tím, že bude velká oblačnost s deštěm a přeháňkami," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová s tím, že mrazivé noci jsou dané tím, že je bezvětří a jasná obloha.

Druhá polovina týdne bude po stránce teplot příjemnější. Nicméně je potřeba se připravit na to, že nadcházející týden přinese nejvíce srážek z měsíce, které budou mít přesah i do třetího týdne.

Ranní teploty kolem nuly, deštivé dny, na horách sníh a slunečních paprsků jen vzácné mini...

"Ve třetím březnovém týdnu by měly teploty dosahovat okolo 14 stupňů Celsia, ale pořád budeme muset u sebe mít deštníky, stále bude zvětšená oblačnost a úderem prvního jarního dne, který začíná letos 20. března, tak už by to mělo být o jaru a nebudeme potřebovat bundy," nastínila pro ŽivotvČesku.cz dlouhodobější předpověď na březnové počasí meteoroložka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.