Život hvězdy hororů Saw byl v ohrožení. Caryho Elwese uštknul chřestýš, do nemocnice ho musel přepravit vrtulník

Herec Cary Elwes
Herec Cary Elwes
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 4. 2022

Cary Elwes (59), který se proslavil v kultovních hororech Saw, má za sebou velmi nepříjemný zážitek. Při práci na dvorku ho uštknul chřestýš, a tak herec musel být letecky transportován do nemocnice, kde dostal protijed. Přestože šlo o život ohrožující situaci, podle aktuálních informací by měl být v pořádku a bez následků.

Uštknutí hadem je velmi nepříjemným zážitkem. V českých končinách se podobný incident stává buď chovatelům, nebo těm, kteří v přírodě přijdou do kontaktu se zmijí. V teplých oblastech amerického kontinentu však není setkání s jedovatým hadem ničím výjimečným. Přesně takovou zkušenost má za sebou i herec Cary Elwes.

Doktor z hororů Saw a hvězda posledního svátečního filmu Vánoční hrad pracoval na dvorku u svého domu v Malibu, když se do něj zakousl chřestýš. "Jeho zdravotní stav se rychle zhoršoval a šlo o život ohrožující situaci, proto byl do nemocnice transportován letecky," řekl zdroj společenskému portálu TMZ.

Zahraniční deníky neinformovaly, kam přesně jedovatý had herce kousnul. On sám se ale následně ozval na sociální síti, kde poděkoval zdravotníkům. Podle všeho se tedy zdá, že se uštknutí obejde bez trvalých následků.

Chřestýš je typický tím, že má na konci těla chřestící zrohovatělé články. Existuje jich 29 druhů, a přestože jejich jedovatost není příliš vysoká, uštknutí může způsobit nepříjemné zdravotní problémy. Před lidmi se tito hadi obvykle schovávají, proto k uštknutí právě jimi dochází jen zřídka. Přesto jsou v oblastech, kde se tito plazi vyskytují, protijedy v nemocnicích běžně dostupné.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.