Život Patrika Stoklasy ukončila tragická autonehoda. Dnes by měl 40 let. Ondřej Soukup zavzpomínal na finalistu SuperStar

Pohřeb Patrika Stoklasy
Pohřeb Patrika Stoklasy
Foto: Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 11. 2021

Účastnil se první řady soutěže Česko hledá SuperStar a všichni mu předpovídali zářnou kariéru. Osud Patrika Stoklasy (†22), který by právě dnes oslavil 40. narozeniny, však byl úplně jiný. V roce 2004 cestou z koncertu utrpěl vážná zranění, kterým nakonec podlehl v nemocnici. "Vzpomínám si, že to tenkrát bylo hrozně smutné, když zemřel," řekl pro ŽivotvČesku.cz tehdejší porotce Ondřej Soukup (70).

Student konzervatoře Patrik Stoklasa byl velice nadaný a plánoval se prosadit v hudebním světě. Proto se poměrně brzy začal objevovat v muzikálech na jevišti Divadla Broadway či v Semaforu. V roce 2004 se chopil příležitosti a přihlásil se na casting historicky první řady soutěže Česko hledá SuperStar. Byla to trefa do černého - probojoval se až do semifinále a kdyby se nerozhodl ze soutěže dobrovolně odstoupit, aby nepřišel o své divadelní angažmá, zcela jistě by aspiroval na první příčky soutěže.

Dnem, který rozhodl, se stal 19. říjen roku 2004. Tehdy Patrik Stoklasa koncertoval v Olomouci, kde zazněly mimo jiné písně z muzikálu Rebelové, ve kterém nadaný zpěvák vystupoval. Domů do Prahy se jej rozhodl svézt Karel Černoch (†64), jehož řidič na dálnici D1 svou nepřiměřeně rychlou jízdou způsobil těžkou dopravní nehodu, při níž došlo ke střetu s dodávkou. Zatímco on sám vyvázl prakticky bez zranění, Patrik Stoklasa byl velmi vážně zraněn a byl převezen do Fakultní nemocnice sv. Anny v Brně.

"Vybavuji si jej, i když jsem ho moc dobře nepoznal. Vzpomínám si, že byl opravdu velmi šikovný," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Ondřej Soukup, jeden z porotců tehdejšího ročníku SuperStar. "Když došlo k té nehodě, bylo to opravdu hrozně smutné," dodal legendární skladatel pro ŽivotvČesku.cz.

Lékaři se po nehodě talentovaného zpěváka pokoušeli usilovně zachránit. Prodělal několik operací, mezi nimi i mozku, ale šance, že by se mohl plně zotavit, byla prakticky nulová. Zdrcená rodina dala po několika dnech souhlas, aby byl Patrik Stoklasa odpojen od přístrojů. Pohřeb, na který dorazila řada známých osobností, například Monika Absolonová (45), František Janeček (77) nebo Bára Basiková (58), se konal přímo v Divadle Broadway. To odchodem Patrika Stoklasy ve velmi mladém věku ztratilo nadějného zpěváka a herce.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.