Ochlazení už se blíží. Po neděli zima patrně naposledy vycení své ledové zuby, teploty přes den spadnou skoro až k nule

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 3. 2023

Hned v pondělí se ohlásí pozdní zima a s ní i nebezpečné meteorologické jevy – na horách napadne až kolem 10 centimetrů sněhu. "Tvořit se budou sněhové jazyky, po ránu při teplotách pod bodem mrazu také náledí a zmrazky na komunikacích. Očekáváme mráz ve vegetačním období, škody se očekávají na kvetoucích ovocných stromech," přiblížila předpověď počasí pro nadcházející týden pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

V pondělí bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, na horách sněžení. Během dne se bude hranice sněžení snižovat i do nížin. Ranní teploty 5 až 1 °C, na západě -1 °C. Denní teploty 4 až 8 °C. Větrno.

V úterý si počasí nachystá oblačno až zataženo, během dne na většině území sněžení nebo sněhové přeháňky. Ranní teploty 0 až -5 °C. Denní teploty 2 až 6 °C Větrno..

Ve středu lze očekávat oblačno, během dne místy sněžení nebo sněhové přeháňky, postupně se hranice sněžení bude zvedat a sněžit bude pouze na horách, jinak se bude jednat o déšť. Ranní teploty 0 až -4 °C. Denní teploty 5 až 9 °C.

"Citelné ochlazení ale bude pouze přechodné. Nárůst teplot vzduchu přinese druhá polovina týdne. Oblačnosti a srážek ale bude zůstávat i nadále hodně. Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky. Ranní teploty 6 až 2 °C. Denní teploty 10 až 14 °C. A poté v pátek opět lze očekávat oblačno, místy déšť nebo přeháňky. Ranní teploty 8 až 4 °C. Denní teploty 10 až 14 °C," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová s tím, že o dalším víkendu počasí bude teplotně příznivější, ale bude pršet.

V sobotu si počasí připraví oblačno, místy déšť nebo přeháňky. Ranní teploty 8 až 4 °C. Denní teploty 11 až 15 °C.

A následně v neděli - tedy druhý volný den - bude oblačno, místy déšť nebo přeháňky. Ranní teploty 8 až 4 °C. Denní teploty 11 až 15 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.