Zlínská nemocnice dokázala zázrak: Žena s covidem přivedla na svět zdravou holčičku Izabelku

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 12. 2020

Když existuje vůle, dá se zvládnout všechno. Zlínská nemocnice zažila případ nastávající maminky, která se jen krátce před porodem dozvěděla, že je pozitivní na onemocnění covid-19 přesto, že neměla žádné příznaky. Ale díky péči a profesionálnímu přístupu zdravotníků se miminko narodilo zdravé a »covidový« porod měl šťastný konec.

Příchod dítěte na svět, kdy maminka poprvé ucítí na prsou tlukot srdíčka, je vzácný okamžik. Zlínská nemocnice se setkala s případem budoucí rodičky, kterou čekal císařský řez a v rámci předoperačního vyšetření byla testována na koronavirus s pozitivním výsledkem. Jen krátce před porodem zažívala těžké chvíle v obavách a strachu z toho, co bude. V takové situaci museli zdravotníci přistupovat k celé situaci velmi obezřetně a nastavit striktní bezpečnostní opatření tak, aby průběh porodu nic nezkomplikovalo.

"Dozvěděli jsme se, že jsem pozitivní, a nabouralo nám to všechny plány. Počítali jsme s tím, že se miminko narodí předem plánovaným císařem, protože je otočené koncem pánevním, ale toto nás překvapilo. Nemáme totiž příznaky a v okolí nikoho nakaženého nemáme," řekla v rozhovoru pro iDnes.cz novopečená maminka s koronavirem, která nakonec porodila zdravé miminko.

Naštěstí vše proběhlo v pořádku a žena přivedla na svět holčičku, která dostala krásné jméno Izabela, které má hebrejský původ a znamená Bůh je má přísaha. Nemocnice ve Zlíně už několik podobných případů zažila, a tak lékaři využili předchozích cenných zkušeností s »covidovými« porody. Těch, které lékaři ze zlínské nemocnice museli řešit operačně, bylo od začátku první vlny epidemie koronaviru asi deset.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.