Zloba, ale i nenávist. Měla jsem problém stýkat se s lidmi, popsala Jana Adamcová, co ji provázelo, když skončila na pozici mluvčí vlády

Jana Adamcová pracovala jako vládní mluvčí
Jana Adamcová pracovala jako vládní mluvčí
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 15. 8. 2022

Bývalá moderátorka a bývalá vládní mluvčí Jana Adamcová (50) se nedávno vrátila do Sněmovny. Stala se asistentkou poslance Pavla Růžičky (52). Aktuálně popsala, jak více než půl rok trávila. Pro ŽivotvČesku.cz přiblížila, že post mluvčí vlády Andreje Babiše (67) opustila sama. "Odešla jsem na vlastní žádost," uvedla. V současnosti pohledná manželka známého režiséra přiznala, že ji práce dohnala do stavů vyhoření

Do března 2019 byla Jana Adamcová moderátorskou ženského pořadu České televize. V návaznosti na odchod Petry Doležalové, která požádala o uvolnění kvůli nástupu na mateřskou dovolenou, ale dostala nabídku se ujmout postu tiskové mluvčí vlády a neváhala. Do funkce oficiálně nastoupila 4. března téhož roku a minimálně na nějakou dobu zcela opustila moderátorské vody, v nichž se pohybovala od 90. let.

Charismatická Slovenka z rodiny pravoslavného faráře byla tváří kabinetu bývalého premiéra Andreje Babiše více než 2,5 roku. Jako absolventka Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze oboru Média a komunikace a se zkušenostmi z práce v médiích se dokázala role zhostit na výbornou, jak se od ní očekávalo. S příchodem nové vlády se jí vzdala ze své vůle. "Odešla jsem na vlastní žádost," uvedla Jana Adamcová pro ŽivotvČesku.cz.

Přestože pozice tiskové mluvčí vlády České republiky je náročná a vyžaduje přinejmenším psychickou odolnost, zdálo se, že na Janě Adamcové se negativně nepodepsala. Jenže opak je pravdou.

"Podepsaly se na mě mezilidské vztahy, dotazy novinářů, které jsem filtrovala, nebo které přes mě chodily. Zloba, nenávist. Seděla jsem půl roku doma a měla jsem problém stýkat se s lidmi, cokoliv začít dělat a přemýšlet, co budu dělat," uvedla Jana Adamcová v rozhovoru pro rádiovou stanici Zet před pár dny.

Aktuálně se do politických kruhů ale vrátila. A to jako asistentka poslance za ANO. "Já jsem paní Adamcovou poprvé poznal, když nastoupila do funkce mluvčí vlády. Vyměnili jsme si kontakty. Když jsem dostal už letos v únoru od původní asistentky echo, že bude končit, oslovil jsem ji s nabídkou, protože jsem hledal někoho, kdo bude mít zkušenosti z mediálního prostředí a kontakty na poslance," uvedl před několika dny ohledně nového zaměstnání exmluvčí vlády Pavel Růžička pro portál Blesk.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.