Zlomený Jan Nedvěd nedorazil na smuteční kar. Syn Františka Nedvěda popsal, proč jeho strýc po pohřbu opustil rodinu

Jan Nedvěd neudržel bolestivé emoce
Jan Nedvěd neudržel bolestivé emoce
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 7. 2021

Sobotní pohřeb Františka Nedvěda (†73) byl pro rodinu a přátele nesmírně náročný. Smutek ze ztráty milovaného bratra hluboce zasáhl Jana Nedvěda (74), který během posledního rozloučení neudržel slzy a při odjezdu složil ve voze hlavu do dlaní. Smutečního karu se nezúčastnil a v doprovodu své manželky Pavlínky (39) odjel domů. "Chtěl být sám ve svých myšlenkách," vysvětlil Janův synovec Vojta pro ŽivotvČesku.cz a vyjádřil díky příznivcům, kteří rodinu v těžkých chvílích podporovali.

V sobotu proběhlo v krematoriu v pražských Strašnicích poslední rozloučení s Františkem Nedvědem. Legendárnímu hudebníkovi se krátce po druhé svatbě s manželkou Marií a usmíření s bratrem Janem Nedvědem vrátila zákeřná rakovina, nemoc už nedokázal porazit.

Bratrům Nedvědovým se v roce 1996 podařilo vyprodat pražský Strahov a přestože je později rozdělily rozepře, jejich životní cesty se přeci jen nakonec znovu sešly. Slavní sourozenci plánovali společné vystoupení v největší pražské hale, k němu už ale nedojde. Jan Nedvěd byl na posledním rozloučení se svým bratrem viditelně zlomený a nedokázal zadržet slzy. Hned po posledním rozloučení s bratrem se tak nevydal ani na smuteční kar. Uzavřel se sám do sebe.

"Po posledním rozloučení s tátou Honza odjel domů, nechtěl se účastnit smuteční hostiny. Chtěl být sám ve svých myšlenkách. Mluvili jsme spolu, tak nás pozval k sobě, že můžeme za ním a Pavlínkou kdykoliv jako rodina přijet," řekl pro ŽivotvČesku.cz syn legendárního hudebníka Vojta.

Nejvyšší správní soud označil koncem června za diskriminační, že test na protilátky není uznáván jako potvrzení o bezinfekčnosti - na rozdíl od očkování, nedávno prodělané nemoci nebo negativního testu. Ministerstvo zdravotnictví ve čtvrtek uvedlo, že na uznávání hodnoty protilátek není shoda mezi odborníky, takže ho zatím nezařadí mezi kritéria prokazování bezinfekčnosti. Existují ale i diskuze, že pokud má někdo vysoké hladiny protilátek, očkování by měl odložit. "Diskutuje se o tom, že u člověka, který má vyšší hladiny protilátek, mohou být vyšší reakce po očkování," řekl pro ŽivotvČesku.cz epidemiolog Roman Prymula (57), že rizika nelze nikdy zcela vyloučit.

Nečekaný skon Františka Nedvěda zasáhl nejen českou hudební scénu, ale i jeho fanoušky. Ti vyjadřovali rodině podporu především na sociálních sítích, kde v příspěvcích i komentářích s pozůstalými sdíleli svůj smutek. Někteří z nich se dostavili i vzdát hold na poslední rozloučení.

"Jako rodina chceme moc poděkovat fanouškům, kteří se přišli rozloučit s tátou a také jeho kamarádům a kolegům. Moc si toho vážíme a děkujeme za neuvěřitelnou podporu, která nám dodávala v posledních dnech, které nebyly lehké, sílu. Vážíme si toho," dodal pro ŽivotvČesku.cz syn Vojta.

Před více než 14 dny došlo na poslední rozloučení s fenomenálním hudebníkem Františkem Ned...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu