Zlomený Jan Nedvěd nedorazil na smuteční kar. Syn Františka Nedvěda popsal, proč jeho strýc po pohřbu opustil rodinu

Jan Nedvěd neudržel bolestivé emoce
Jan Nedvěd neudržel bolestivé emoce
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 7. 2021

Sobotní pohřeb Františka Nedvěda (†73) byl pro rodinu a přátele nesmírně náročný. Smutek ze ztráty milovaného bratra hluboce zasáhl Jana Nedvěda (74), který během posledního rozloučení neudržel slzy a při odjezdu složil ve voze hlavu do dlaní. Smutečního karu se nezúčastnil a v doprovodu své manželky Pavlínky (39) odjel domů. "Chtěl být sám ve svých myšlenkách," vysvětlil Janův synovec Vojta pro ŽivotvČesku.cz a vyjádřil díky příznivcům, kteří rodinu v těžkých chvílích podporovali.

V sobotu proběhlo v krematoriu v pražských Strašnicích poslední rozloučení s Františkem Nedvědem. Legendárnímu hudebníkovi se krátce po druhé svatbě s manželkou Marií a usmíření s bratrem Janem Nedvědem vrátila zákeřná rakovina, nemoc už nedokázal porazit.

Bratrům Nedvědovým se v roce 1996 podařilo vyprodat pražský Strahov a přestože je později rozdělily rozepře, jejich životní cesty se přeci jen nakonec znovu sešly. Slavní sourozenci plánovali společné vystoupení v největší pražské hale, k němu už ale nedojde. Jan Nedvěd byl na posledním rozloučení se svým bratrem viditelně zlomený a nedokázal zadržet slzy. Hned po posledním rozloučení s bratrem se tak nevydal ani na smuteční kar. Uzavřel se sám do sebe.

"Po posledním rozloučení s tátou Honza odjel domů, nechtěl se účastnit smuteční hostiny. Chtěl být sám ve svých myšlenkách. Mluvili jsme spolu, tak nás pozval k sobě, že můžeme za ním a Pavlínkou kdykoliv jako rodina přijet," řekl pro ŽivotvČesku.cz syn legendárního hudebníka Vojta.

Nečekaný skon Františka Nedvěda zasáhl nejen českou hudební scénu, ale i jeho fanoušky. Ti vyjadřovali rodině podporu především na sociálních sítích, kde v příspěvcích i komentářích s pozůstalými sdíleli svůj smutek. Někteří z nich se dostavili i vzdát hold na poslední rozloučení.

"Jako rodina chceme moc poděkovat fanouškům, kteří se přišli rozloučit s tátou a také jeho kamarádům a kolegům. Moc si toho vážíme a děkujeme za neuvěřitelnou podporu, která nám dodávala v posledních dnech, které nebyly lehké, sílu. Vážíme si toho," dodal pro ŽivotvČesku.cz syn Vojta.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.