Zlotřilý Cal z Titanicu je s věkem sympatičtější. Lidé mě stále nazývají parchantem, přiznal Billy Zane

Billy Zane a herečka Kate Winsletová
Billy Zane a herečka Kate Winsletová
Foto: Profimedia.cz
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 29. 1. 2021

Billy Zane (54) si zahrál ve slušné řádce filmů i slavných seriálů, mezi nimi lze zmínit například Matlocka, Městečko Twin Peaks nebo Čarodějky. Lidé ho na ulici přesto stále poznávají jako prohnaného padoucha Cala Hockleyho z Titanicu. Nic na tom nezměnil ani fakt, že Billy shodil vlasy a přibyly mu vrásky. Je na to ale zvyklý a na natáčení jako takové dodnes vzpomíná v dobrém.

Billy Zane není hercem jedné slavné role, ale to, že ho z Titanicu lidé stále poznávají a oslovují, ho nijak neštve. "Pořád je mi ctí, že jsem mohl být a stále jsem součástí něčeho tak fenomenálního. Každým rokem vychází hodně kvalitních filmů a mě těší, že i přesto Titanic mezi lidmi stále rezonuje,“ řekl magazínu Variety.

Filmový padouch Cal zestárl o 24 let a shodil vlasy, ale jeho roli mu fanoušci stále připomínají. "Na ulici mě občas zastaví a řeknou mou větu z filmu, kde mluvím o diamantu, který jsem si dal do kapsy a kabát jsem pak oblékl Rose,“ připustil Billy, kterého zájem lidí ani na ulici neobtěžuje.

Titanic nejen, že měl enormní úspěch, ale jeho natáčení i vytvořilo spoustu dlouholetých přátelství. "S Leonardem DiCapriem a Kate Winsletovou jsme si pořád blízcí. Víc s Leem, protože žijeme ve stejném městě. Telefonuji i s Frances Fisherovou, která hrála matku Rose. Na natáčení se blížila spousta lidí, herci i štáb a ty vztahy nikdy nepřestaly fungovat,“ popsal Zane jednu z nejintenzivnějších emočních zkušeností svého života.

Přátelství z natáčení Titanicu, který byl léta nejvýdělečnějším filmem všech dob, mají podle Billyho Zanea hloubku. "S ostatními herci a přáteli z natáčení jsme v kontaktu, ale o filmu nikdy nemluvíme, ani nepoužíváme hlášky, které v něm padly. Mluvíme o jiných věcech, našich životech,“ pochlubil se.

O nenáviděné postavě Cala Hockleyho si jeho představitel myslí své. "Byl to příšerný člověk. Podle mě se tak ale nenarodil, byl tak vychován. Vliv na něj určitě měla i doba, ve které žil. Nedokázal se vypořádat se silnou a nezávislou ženou, která bourala společenské normy,“ sdělil svůj názor.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.