Znetvořená Linda Evangelista se objevila na titulce módního magazínu. Obličej jí musely držet lepicí pásky

Bývalá supermodelka Linda Evangelista
Bývalá supermodelka Linda Evangelista
Foto: Profimedia
Lucie Tůmová | Redaktorka
lucie.tumova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 19. 8. 2022

Když se před šesti lety vydala Linda Evangelista (57) na kliniku, aby podstoupila liposukci metodou kryolipolýzy, netušila, jak moc to změní její život. V negativním smyslu. Krásku po zákroku trápily nesnesitelné bolesti, obličej i tělo měla zdeformované. O problémech, které ji postihly, promluvila poprvé až loni, do té doby se skrývala před veřejností. Nyní se objevila na titulní straně britské verze módního magazínu Vogue, kde vypadá úžasně. "Fotky jsou retušované, mou čelist a krk drží lepicí pásky," šokovala v rozhovoru pro zmíněný magazín.

V letech 2015 a 2016 podstupovala Linda Evangelista kosmetický zákrok zvaný kryolipolýza, který má měnit tukové buňky v krystaly, které jsou pak z těla samovolně vylučovány přirozeným způsobem. Ve výjimečných případech však dochází k opaku a tukové buňky se začnou množit. Právě to se bývalé modelce stalo.

Loni v září proto na sociální síti Instagram oznámila, že podala v New Yorku žalobu za těžké ublížení na společnost Zeltiq Aesthetics, u které zákrok podstoupila.

"Kdybych věděla, že vedlejší účinky mohou zahrnovat ztrátu živobytí a skončíte v takových depresích, že se nenávidíte… nepodstoupila bych takové riziko," řekla pro Vogue žena, která kdysi prohlásila, že za méně než 10 000 dolarů ani nevstane z postele.

Případ se nakonec vyřešil mimosoudně a Linda Evangelista se s »novým« vzhledem učí žít. "Jestli jsem psychicky v pohodě? Rozhodně ne. Ale jsem tak vděčná za podporu, kterou jsem dostala od mých přátel a od módního průmyslu…," prohlásila bývalá hvězda přehlídkových mol.

V srpnovém vydání magazínu Vogue ale ukázala krásnou tvář jako dřív. Modelka bohužel sama potvrdila, že se nejedná o její skutečný vzhled, a řekla, že návrat k modelingu nebude jednoduchý. "Neuvidíte mě v plavkách, to je jisté. Bude těžké najít práci s věcmi, které ze mě bez retušování, lepení a maskování vyčnívají," odhalila, s čím vším musí bojovat.

Poukázala tak na to, že za perfektními fotkami nestojí jen líčení. "Mou čelist a krk drží lepicí pásky. Fotky byly následně upraveny," nebála se Linda Evangelista přiznat s tím, že na retuších neshledává nic špatného.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.