Zorka Hejdová dostává nevyžádané rady ohledně mateřství. Chci lidem naznačit, že to není v pořádku, říká

Moderátorka Zorka Hejdová
Moderátorka Zorka Hejdová
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 5. 2021

Začátkem dubna přivedla moderátorka Zorka Hejdová (30) na svět rozkošného synka Nikolase. Přestože je maminkou teprve chvíli, už nyní ji cizí lidé zahrnují nevyžádanými radami a poznámkami k její péči o dítě. "Snáším to s nadhledem a humorem, protože jinak se to ani brát nedá. Děje se to pořád, že člověk dostává názory, které ani nechce," řekla Zorka Hejdová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že takové zprávy nejsou v pořádku.

Pravděpodobně každá maminka se musí vyrovnávat s nevyžádanými radami jak pečovat o dítě. Obvykle to bývá v rámci rodiny či přátel, slavné osobnosti ale čelí mnohem větší smršti komentářů od lidí, na jejichž názor se nikdo neptal. Tuto zkušenost má nyní i Zorka Hejdová, která se začátkem dubna stala poprvé maminkou. Od sledujících na sociálních sítích se už například stihla dozvědět, že svému synkovi ničí záda nebo mu dělá v hlavě chaos tím, že si pouští hudbu.

Krásná moderátorka se podobným slovům směje. "Snáším to s nadhledem a humorem, protože jinak se to ani brát nedá. Tak nějak se nad tím společně s dalšími holkami a maminkami bavím. Člověk čekal, že to přijde, takže se vlastně žádné překvapení nekoná. Musím brát s nadhledem, pustit jedním uchem tam a druhým ven. Nejlepší variantou je, to nečíst, ale já ráda komunikuji se svými sledujícími, takže se občas do zpráv podívám a nestačím se divit," řekla Zorka Hejdová pro ŽivotvČesku.cz.

Zorka není jedinou maminkou, která musí často až nemístné poznámky ze strany úplně cizích lidí snášet. "Já vím i od ostatních maminek influencerek, že se tohle děje. Jen ne vždy se to sdílí, ale přijde mi fajn občas lidem ukázat, že je to mimo a trošku jim otevřít oči. Naštěstí většina mých sledujících je normální a spíš se tomu všichni společně zasmějeme a snažíme se těm, kteří podobné věci píšou nejen mě, ale i ostatním maminkám, naznačit, že to není v pořádku," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz moderátorka, proč své zkušenosti sdílela s veřejností.

Nevyžádané rady nedostávají jen slavné ženy. Často se s nimi lze setkat i v rodinách nebo mezi přáteli a existuje jediný způsob, jak se s nimi vypořádat. "Tohle je velké téma. Jedna věc je, když mi píšou cizí lidi, ale nevyžádané rady bývají i v okruhu rodiny. Děje se to pořád, že člověk dostává názory, které ani nechce. Jak říkám, snažím se to brát s humorem a nadsázkou, protože jinak to snad ani nejde," doplnila pro ŽivotvČesku.cz Zorka Hejdová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.